Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Historické zajímavosti - České středohoří a Žatecko - Církevní stavby a sakrální objekty - Libochovice - KOSTEL VŠECH SVATÝCH LIBOCHOVICE


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

KOSTEL VŠECH SVATÝCH LIBOCHOVICE

Negarantovaná informace
Místo:Libochovice
Telefon:+420 416 591 061 (fara)
WWW:http://www.rubes.cz/libochovice; http://sweb.cz/libochovice.farnost/libo-cz.htm
GPS:50°24'17,951"N, 14°2'31,555"E
Pro detail klikni (ortofotomapa)
Zobrazení na mapě

Kostel všech svatých - původně gotický ze 14. století, s věží z roku 1541, upraven roku 1622 a 1624, roku 1661 zničen požárem a zčásti obnoven Vlachem Dominikem, od roku 1700 stavěn J. J. Lechreiterem, polírem z Budyně, svěcen roku 1705, roku 1727 zvýšena věž, znovu zvýšena roku 1892, kdy kostel opraven.

Barokně orientovaný, jednolodní, obdélný, s bočními kaplemi, s trojboce uzavřeným presbitariářem s opěráky, s hranolovitou věží po severní a s kaplí, nad níž oratoř, po jižní straně. Boční fasády a závěr s lizénovými rámci v přízemí a patře a s okny v přízemí polokruhově, v patře segmentově zakončenými, v severní stěně obdélníkový vchod. Na věži s obdélníkovým vchodem lizénové rámce a segmentově zakončená okna s nástavci, po severní straně přístavek schodiště s letopočtem 1541 na portálku, na severní straně v patře tesaný házmburský znak. Západní průčelí tříosé, s vysokými pilastry, vpadlými poli a rámci, v ose obdélníkový portál se štuk. supraportou a obdélníkovým oknem s trojúhelníkovým štítem, v bočních částech niky, štít obdélný s trojúhelníkovým nástavcem, bočními volutovými zdmi, sochou sv. Vavřince na vrcholu a sochami dvou biskupů na bočních pilířcích.

Presbytariář sklenut valeně se stýkajícími lunetami, po jižní straně polokruhový oblouk do kaple, sklenut valeně klenbou s dvoumi stýkajícími se lunetami, nad sakristií a kaplí jsou oratoře, otevřené do presbytariáře širokým oknem stlačeného oblouku s bohatou štuk. výzdobou, severní oratoř sklenuta val. pásem, jižní val. klenbou se stýkajícími se lunetami. Loď sklenuta čtyřmi poli val. lunetové klenby s pásy sbíhajícími na pilastry, zděná kruchta na širokém stlačeném oblouku podklenuta val. lunetovou klenbou. Po obou stranách lodi kaple, otevřené polokruhovými oblouky arkád, tribuny nad nimi otevřeny stlačenými oblouky, při presbytariáři dvojice kaplí v celé výši stavby, tvořící náznak příčné lodi. Kaple i tribuny sklenuty val. klenbou s lunetami a pásy. V lodi i presbytariáři barokní štuková výzdoba z první čtvrti 18. století, upravená patrně roku 1903. Zařízení: hlavní oltář z roku 1745 barokní, rámový, s obrazem Všech svatých a sochami sv. Augustina a Norberta od B. Edera, dva boční protějškové barokní oltáře z roku 1711 s obrazem Piety a s Ukřižováním, dva boční rokokové oltáře Madony a archanděla Michaela. Kazatelna s rokokovou výzdobou od j kleina z roku 1749, se symboly evangelistů a sochou Dobrého pastýře na stříšce. Lavice barokní z počátku 18. století, varhany se sochami dvou troubících a bubnujícího anděla z let 1736 až 1739. Dva nástěnné relikviáře z druhé štvrti 18. století. V severní stěně znakový náhrobník Jana Kavkovce z Kavkovic z roku 1613.

Kolem kostela plot a zeď s barokní branou a dvou hranolovitých pilířích s kamennými vázami.

ZDROJ INFORMACÍ: http://www.rubes.cz/libochovice

Zajímavosti
v době bohoslužby

Dostupnost

  • Vzdálenost vzdušnou čarou:
  • Vlakem:
  • Autobusem:
  • Pěšky:
  • Na kole:
  • Autem:


V okolí 10 km najdete

Města a obce
5,3 km SEDLEC
6,0 km BUDYNĚ NAD OHŘÍ
7,1 km VRBIČANY
7,7 km MŠENÉ-LÁZNĚ
8,3 km SIŘEJOVICE
8,7 km MARTINĚVES
8,8 km TŘEBENICE
8,9 km PERUC
[Další... (3)]
Historické zajímavosti
117 m ZÁMEK LIBOCHOVICE (NKP)
3,8 km HRAD HÁZMBURK (KLAPÝ) (NKP)
3,8 km HRAD HAZMBURK
5,8 km ZÁMEK BUDYNĚ NAD OHŘÍ
6,0 km GOTICKÝ KOSTEL SV. VÁCLAVA V BUDYNI NAD OHŘÍ
6,3 km KOSTEL P. MARIE SNĚŽNÉ V BUDYNI NAD OHŘÍ
7,1 km ZÁMEK VRBIČANY
7,4 km ZÁMEK MŠENÉ-LÁZNĚ
[Další... (4)]
Technické zajímavosti
8,7 km ZŘÍCENINA VĚTRNÉHO MLÝNU - LETOHRÁDKU WINDSOR U SIŘEJOVIC
Kultura
5,8 km JANDOVO MUZEUM V BUDYNI NAD OHŘÍ
8,7 km MUZEUM ČESKÉHO GRANÁTU V TŘEBENICÍCH
8,9 km MUZEUM ČESKÉ VESNICE PERUC
8,9 km GALERIE U PLAZÍKA NA PERUCI
Lázně
7,9 km LÁZNĚ MŠENÉ A WELLNESS CENTRUM
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku

Zatím nebyly k článku napsány žádné komentáře.
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz