Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Kultura - Plzeňsko - Muzea - Zruč-Senec - AIR PARK ZRUČ U PLZNĚ


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

AIR PARK ZRUČ U PLZNĚ

Negarantovaná informace
Adresa:Ke Křižovatce 538, 330 08 Zruč-Senec
Mobil:+420 606 283 320, 606 645 360
Email:tarantikm(zavináč)seznam(tečka)cz
WWW:http://www.airpark.wz.cz
GPS:49°48'32,622"N, 13°24'55,759"E
Odpovědná osoba:Karel Tarantík
Pro detail klikni (ortofotomapa)
Zobrazení na mapě

Fotografie (6)[Zobrazit náhledy]

Toto nevšední muzeum techniky je soukromá sbírka rodiny Tarantíků. Otec Karel se synem Milošem založili Air Park v roce 1993 a stále jej vylepšují. Svým rozsahem a kvalitou exponátů se jejich Air Park zařadil mezi nejatraktivnější muzea techniky v České republice. Návštěvníci muzea mají dokonce možnost nastoupit do mnoha exponátů, jako jsou tanky, letadla a vrtulníky.

Zajímavosti
Letecká technika: počet vystavených letadel a jejich motorů se blíží 50 kusům, dalších 10 uvidíte v depozitáři. Mezi unikáty patří F-104, CF-104D, Mirage III R a SMB-2. Z našich českých letadel je zde rovněž několik rarit, od Su-7U přes MiG-21 č.1207 až po trup letadla C-3A. Po opravě ozdobí expozici dvě stíhačky Spitfire coby filmové repliky.

Obrněná technika: tanky, děla a obrněnci jsou v počtu 16 kusů, další 4 jsou v depozitáři.Expozice začíná výstavou historických tanků 2. světové války. Německo je zastoupeno obrněným vozidlem "Hakl" /OT-810/. Vedle stojí slavný tank T-34 s nápisem "ZA STALINA", který je z druhé strany vidět v řezu. Mezi nimi v pozadí stojí socha Stalina, původně stojící v Plzni na Anglickém nábřeží. Po jeho boku je originální tank z 2. s. v., který je největší raritou našich obrněnců. Tyto exponáty jsou zde zásluhou syna Miloše, který tanky ošetřuje a umí s nimi jezdit. Zatím jich jezdí 5.

Stálá expozice

  Areál je rozdělen do tří částí:
 • základní oddělení (pro běžné hosty)
 • speciální oddělení (pro fandy techniky letadel)
 • depozitář (na zvláštní povolení)

Prohlídka

 • délka: individuálně, i celé odpoledne
 • min/max počet osob ve skupině: neomezeno
 • průvodce:
 • cizojazyčná:
 • poslední prohlídka:

Otevírací doba

 • letní období denně 10.00-20.00 hod.
 • zimní období denně 10.00-18.00 hod.

Vstupné

 • dospělí základní oddělení 100 Kč, základní+speciální oddělení 200 Kč
 • děti základní oddělení 50 Kč, základní+speciální oddělení 150 Kč

Služby

 • rezervace: ano
 • platba kartou: ne
 • fotografování, filmování: zdarma
 • občerstvení: jídelna u Pálků
 • ubytování: Hotel Sport Zruč
 • úschovna: ne
 • šatna: ne
 • kouření: zákaz
 • služby cyklistům: ne

Dostupnost

 • Vzdálenost vzdušnou čarou: 8 km severně od Plzně
 • Vlakem: nejbližší žst. Třemošná u Plzně zastávka, pak pěšky po modré TZ do Sence a pak po Plzeňské ulici na Třemošenskou (3 km)
 • Autobusem:
 • Pěšky:
 • Na kole:
 • Autem: u silnice mezi Chrástem a Třemošnou

ZDROJ INFORMACÍ: http://www.airpark.wz.cz/


V okolí 10 km najdete

Města a obce
1,6 km TŘEMOŠNÁ
7,4 km PLZEŇ
9,9 km EJPOVICE
ZRUČ-SENEC
Historické zajímavosti
7,3 km CÍSAŘSKÝ DŮM - SÍDLO RUDOLFA II. V PLZNI
7,4 km KATEDRÁLA SV. BARTOLOMĚJE - PLZEŇ
7,5 km FRANTIŠKÁNSKÝ KLÁŠTER S KOSTELEM NANEBEVZETÍ PANNY MARIE V PLZNI
7,6 km VELKÁ SYNAGOGA PLZEŇ
7,8 km STARÁ SYNAGOGA PLZEŇ
8,5 km LIDOVÁ ARCHITEKTURA - PLZEŇ-BOŽKOV
9,6 km ZÁMEK KŘIMICE V PLZNI
9,9 km ZÁMEK KACEŘOV
9,9 km KOSTEL SV. VÁCLAVA V EJPOVICÍCH
Přírodní zajímavosti
3,1 km ARBORETUM SOFRONKA PLZEŇ
4,1 km BOLEVECKÉ RYBNÍKY
5,7 km HROMNICKÉ JEZÍRKO
Technické zajímavosti
5,3 km ROZHLEDNA KRKAVEC
6,6 km SYLVÁNSKÝ VRCH U PLZNĚ - VYHLÍDKOVÁ VĚŽ
7,2 km PLZEŇSKÉ HISTORICKÉ PODZEMÍ
7,2 km PIVOVAR PLZEŇSKÝ PRAZDROJ
7,2 km VODÁRENSKÁ VĚŽ - PLZEŇ
Kultura
2,1 km LOUTKOVÉ DIVADLO TŘEMOŠNÁ
6,3 km DIVADLO PLUTO PLZEŇ
6,8 km DIVADLO ALFA - PLZEŇ
6,9 km ZOO A BOTANICKÁ ZAHRADA PLZEŇ
7,2 km PIVOVARSKÉ MUZEUM PLZEŇ
7,2 km PATTON MEMORIAL MUZEUM PLZEŇ
7,2 km ZÁPADOČESKÁ GALERIE PLZEŇ
7,3 km NOVÉ DIVADLO PLZEŇ
[Další... (13)]
Turistika
6,6 km NAUČNÁ STEZKA ÚDOLÍM MŽE
6,6 km NAUČNÁ STEZKA ÚDOLÍ RADBUZY
Sport
5,3 km BOWLING IMPULS PLZEŇ
5,5 km PLAVECKÝ BAZÉN LOCHOTÍM PLZEŇ
6,2 km BOWLING LUCERNA PLZEŇ
7,6 km GOLF PARK PLZEŇ
8,0 km MĚSTSKÁ SPORTOVNÍ HALA V PLZNI
8,3 km BOWLING U PAPÍRNY PLZEŇ
9,3 km EJPOVICKÉ JEZERO
Obchod a služby
7,3 km TURISTICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM PLZEŇ
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku
Dobrý večer, dnes jsme se vrátili z airparku pana Tarantíka ve Zruči u Plzně.Naše skupina se skládala z osmi dospělých a deseti dětí ve věku 3-13 let. Ještě na parkovišti před vstupem do areálu k nám přistoupil pan majitel a musím říci,že tak nepříjemného,protivného a arogantního člověka jsem snad ještě nepotkal. Pan Tarantík se do nás opřel takovým způsobem,že manželka nevydržela a rozbrečela se.Bylo mi jasné že ji na prohlídku nedostanu ani zapřaženou do jednoho z exponátu. Na moji otázku "proč na nás křičíte,vždyť jsme jestě ani nebyli uvnitř" se mi dostalo odpovědi: protože jste všichni stejní !!! Oceňuji sice 25 let snahy o zachování staré techniky , ale co je moc to je příliš,nechápu jak mohl pan majitel dělat pilota (alespoň podle fotek před vstupem to tak vypadalo) ,protože jestli tento člověk prošel psychotesty ,tak to už s letadlem mohou létat i cvičené opice! Nakonec já,manželka a čtyři z dětí jsme se rozhodli tuto atrakci neabsolvovat.Ostatní členové sice šli,ale čekalo je další nepříjemné překvapení v podobě dalšího vstupného do další sekce. A to nemluvím o tom , že po úvodní ostrém začátku se báli i nakouknout do exponátů a nedej bože sejít s chodníku. Možná by to bylo jiné ,kdybysme přijeli bez dětí, ale to by asi pro nás postrádalo význam. Pan majitel by se měl každopádně zamyslet nad svým chováním a nedělat ze sebe hulváta. Takže za nás už nikdy více . OREL
21.08.2017, orel (84.244.117.7)
Reakce p.Tarantíka na kritiku pisatele o návštěvě Air Parku Zruč s historickými autobusy. Jistě znáte přísloví: "Jak se do lese volá, tak se z něho ozývá." Moc dobře si pamatuji na tuto skupinku. Soustředili se u vrátek a já se jich zeptal - jako KAŽDÉHO hosta, zda četli řád prohlídky. V jejich středu (asi 6 lidí) byl vysoký pán, který si vzal zřejmě za své vše vyřídit. Na moji otázku odpověděl ve smyslu, že nám tu nebudou nic startovat, že se nemusíme bát. Mám opravdu letité zkušenosti s hosty, a tak jsou jasně zdůraznil, že bez seznámení s naším řádem je dovnitř nepustím. Řád obsahuje 4 krátké věty a pro dospělé bez dětí vlastně jen 3. Pán stále vedl sou, že jsou od historických vozidel, a že asi ví, jak se mají chovat. Trval jsem na tom, ať si věty řádu přečtou. Je zajímavé, že ostatní muži, ani ženy do této debaty nezasáhly, ač jedna paní stála u této cedule s napsaným řádem a mohla klidně nahlas všem tyto věty přečíst. O nic jiného nešlo. Příchozím se do této jednoduché činnosti nechtělo, a tak na otázku: "Můžeme dál?" Jsem odpověděl: "Nemůžete!" Bez znalosti našeho řádu sem prostě nikoho nepustím. Ještě se pánové zeptali, zda to myslím vážně. Řekl jsem, že ano, když je jim zatěžko si přečíst náš systém prohlídky. Odcházeli samozřejmě znechuceni a bylo mi i líto těch ostatních, kteří do debaty nezasáhli. Pokud se Vám zdá toto jednání arogantní, každému říkám, že mi tento řád porušují i hosté, kteří mi slíbí, že to ví, a že je to jasní. Všechno tady je naše práce a úsilí zachovat vzácnou techniku pro budoucnost a ne jen pro sebe. Kdo přemýšlí nad celkovou úrovní veřejnosti, ten se nám nediví. Díky za pozornost.
Karel Tarantík
16.01.2015, Karel Tarantík (212.79.110.106)
Byla jsem v srpnu s rodinou na návštěvě parku u p.Tarantíka, jeho chování mě zarazilo, jeho přístup k lidem, jeho hulvátství, to jsem teda koukala. Zřejmě to dělá jen pro peníze!!! Děti koukali i na zem, aby špatně nešlapali po trávníku!!! Aby neměl připomínky. Tam už nikdy nepojedu a ani nedoporučuji, škoda peněz, to je raději dám za krmení do ZOO!!
18.10.2014, Marcela (46.23.52.204)
Na svých stránkách Tarantíkovi píší "Všichni kulturní hosté jsou srdečně zváni!". Naše včerejší (20.9.23014) hořká zkušenost je, že to není to pravda. Přijeli jsme na návštěvy airparku v rámci setkání historických autobusů (tedy techničtí fandové), jeden by až řekl, že cílová skupina pro technická muzea. Nicméně podivný stařík (zřejmě pan Tarantík starší - neuznal za vhodné se představit) nám u vstupu oznámil, jak ho štve, že návštěvníci nečtou cedulky, položil nám zkušební otázku jak dlouho park provozují a když jsme nevěděli, tak nás odmítl vpustit.
Nemohu tedy návštěvu airparku doporučit - je klidně možné, že jen ztratíte několik hodin času a litrů nafty.
21.09.2014, zhrd (85.71.28.31)
Dnes jsme navštívili Air Park.Trochu nechápu předešlé příspěvky.Toto muzeum je soukromé a veškeré finance,které na vstupném získá jdou do pořizování a údržby exponátů.Velice se nám líbilo.Po informaci,za kolik je možné si veškerou expozici prohlédnout,jsme využili i slovní doprovod velice milé dívky.Tito lidé jsou nadšenci a v dnešní době ,kdy je velice těžké udržovat taková zařízení,mají dosti energie a nadšení udržovat pro další generace historii.Je krásné vidět radost z prohlídky jak u starších,ale i malých návštěvníků.Moc děkujeme za krásný zážitek,přejeme hodně sil,nadšení a štěstí do dalšího konání.Také přeji více nadšených mailů. Ještě malá připomínka.Ceník a plán prohlídky je možné si přečíst hned u vrátek.Tudíž nedojde k překvapení u dalších vrátek,jak je psáno v minulém příspěvku.Ještě jednou děkujeme.8.8.2014
08.08.2014, Novotn áZd. (85.207.18.49)

Starší komentáře >>>
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz