Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Historické zajímavosti - Písecko, Strakonice a Táborsko - Hrady, zámky a zříceniny - Smetanova Lhota - ZÁMEČEK KARLOV


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

ZÁMEČEK KARLOV

Negarantovaná informace
Místo:Smetanova Lhota (část Karlov)
GPS:49°26'7,020"N, 14°4'50,900"E
Pro detail klikni (ortofotomapa)
Zobrazení na mapě

Zámeček Karlov byl vystavěn za vsí v 17. století. Je miniaturní kopií známého zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou. Jedná se o jednopatrovou stavbu s elipsovitým středním sálem, který byl až dodatečně rozdělen na dvě části. Oválnost zachovává i v horních částech okenních rámů.

Zámeček byl pravděpodobně stavěn ve stejné době jako Čimelický zámek Karlem Bohuslavem Bissingenem, po němž také nese jméno. Prostory zámečku bývaly zaplněny nábytkem ve slohu biedermayer, několika kusy lidového nábytku selského a cennými sbírkami porcelánu, zvláště míšeňského. Po roce 1948 bylo vnitřní zařízení převezeno na Orlík a zámek je od těch dob využíván k dětské rekreaci. Zámeček stojí uprostřed rozsáhlé lesní louky, kdysi parkovitě upravené, dnes však již neudržované.

Stálá expozice


Otevírací doba


Vstupné


Služby


Dostupnost
Nachází se ve vsi Karlov, která je částí Smetanovy Lhoty. Leží 16 km východně od Blatné v okrese Písek, 4,5 km východně od Mirotic. Nejbližší železniční stanice je ve Smetanové Lhotě. Zámeček se nachází u cesty.


ZDROJ INFORMACÍ: www.czecot.cz


V okolí 10 km najdete

Města a obce
3,5 km ČIMELICE
6,7 km VRÁŽ
9,9 km ORLÍK NAD VLTAVOU
SMETANOVA LHOTA
Historické zajímavosti
3,2 km VINTÍŘ U ČIMELIC
3,7 km ZÁMEK A TVRZ V ČIMELICÍCH
8,0 km HRAD ZVÍKOV (NKP)
Přírodní zajímavosti
6,8 km JEZÍRKO LÁSKY - VRÁŽ
Lázně
7,1 km LÁZNĚ VRÁŽ U PÍSKU
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku

Zatím nebyly k článku napsány žádné komentáře.
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz