Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Lázně - Hrubý a Nízký Jeseník - Lázeňská města - Jeseník - LÁZNĚ JESENÍK


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

LÁZNĚ JESENÍK

Negarantovaná informace

Zakladatelem těchto lázní byl Vincent Priessnitz, který v mladí, když pásal dobytek, pozoroval postřeleného srnce, jak máčí ránu ve vodě. Lepšící se stav zvířete ho přivedl k názoru, že voda může být léčivá. Tuto terapii absolvoval nejprve na sobě a to úspěšně. Postupem času však začínal léčit i vykloubené ruce a nohy sousedů. Příliv pacientů sílil, z darů vděčných pacientů nashromáždil dostatečný obnos, a nechal v roce 1824 postavit jednopatrový dům, kde v přízemí byla koupelna, přívod vody byl přímo z pramene.V roce 1838 Priessnitz počal se stavbou velkého lázeňského domu. Současně začal stavět tzv. Bretterhaus, čtyřpatrovou budovu ze dřeva s jídelnou.

V květnu 1945 vyskytl se dokonce požadavek, aby byly přeměněny ve velké rekreační středisko ROH. Lázně se zaměřily především na léčbu nemocí neuropsychiatrických, menší skupiny léčených tvoří nemocní otravami těžkými kovy a s některými nemocemi cest dýchacích.
Léčebny jsou vybaveny všemi nejmodernějšími přístroji, jak diagnostickými, tak léčebnými. Vodoléčba tvoří stále hlavní část léčby, ale kromě toho se využívá také elektroléčby, tělocviku, léčebné výživy i léčby medikamentózní, čímž je vodoléčba vhodně doplňována. Účinnou součástí léčebné kúry je i péče zdravotně a kulturně výchovná.
V r. 1989 jesenické lázně jsou zprivatizovány. Stává se z nich akciová společnost s názvem po svém slavném zakladateli – Priessnitzovy léčebné lázně a.s.


V okolí 10 km najdete

Města a obce
JESENÍK
Technické zajímavosti
VODNÍ TVRZ JESENÍK
ROZHLEDNA ZLATÝ CHLUM U JESENÍKU
Kultura
HVĚZDÁRNA JESENÍK
VLASTIVĚDNÉ MUZEUM JESENICKA
Lázně
LÁZNĚ PRIESSNITZ U JESENÍKU
Sport
BĚŽECKÉ TRATĚ JESENÍK
Obchod a služby
INFORMAČNÍ CENTRUM JESENÍK
ČD, a.s. - železniční stanice Jeseník
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku
Do Lázní Jeseník jsme zavítali na základě tipu. Že máme jít do balneoparku. Manžel hledal na netu informace, našel i fotku psa s páníčkem v balneoparku, takže jsme vyrazili i s našima dvěma psíma holkama, každá má 3kg. Při příjezdu nás překvapila cedule, že psům vstup zakázán, kvůli alergenům. Dle mého názoru a některých mých známých naprostý nesmysl. V Lázních Jeseník rostou stromy, tráva, jezdí auta, lítaj ptáci, v lesích určitě běhaj divoká zvířata. Myslíte, že když po chodníku nebo stezce projde pes, bude někdo více kýchat nebo se dusit? Jsem astmatička, alergička, ale toto je naprostý úlet. V dnešní době, kdy jsou psi vodící nebo používaní pro canisterapii? Chápala bych, že nesmí do budovy, ale venku???????? Napsala jsem dotaz na Lázně Jeseník, ale nikdo mi neodpověděl.
15.09.2014, Ilona Domácí (90.183.40.234)
Dobrý den,
lázně jsou krásné,jezdíme tam celkem často.Je vidět změna k lepšímu,co se týče oprav budov a parku.Bohužel,co je k horšímu je přístup k návštěvníkům s pejsky.
Od tohoto roku platí zákaz vstupu se psy do celého prostoru lázní,nikoliv jen na kolonádu a do balneo parku/tam bych to pochopila/.Je hloupé dojít po trase KČT a zjisti,že trasa vede přes místo ,kam s pejsky nesmíte.Navíc je to cesta na nádraží!V informačním centru mi sdělila slečna,ža zákaz je po celých lázních a soukromá ochranka to kontroluje.Bylo by asi na zamyšlenou ,co s tím.
08.09.2014, Monika (85.71.82.73)
Po dlouhé době jsme s manželkou a naším psem navštívili její rodiště - Lázně Jeseník.Že se lázně změnili bylo jednoznačně vidět na stavu lázeňských i okolních budov (Např. Kavárna). Určitě se změnil i přístup k návštěvníkům (nevím jestli k pacientům)a to negativně. Svědčí o tom cedule na každém kroku, které zakazují různé činnosti včetně zákazu vodění psů. Nevím, která moudrá hlava tento zákaz prosadila, ale nám jako návštěvníkům se psem, způsobila problém, jak vysvětlit svému psovi, který nás doprovází na každém kroku, že po 120km jízdy nesmí s námi a musí dále sedět v autě.Myslím, že by stačila obecně závazná vyhláška, která zakazuje volné pobíhání psů v areálu lázní. Pravděpodobně po tomto zjištění již nebudou tyto lázně mezi mými oblíbenými místy naší vlasti.Jakub.
30.10.2005, Jakub (193.179.148.53)
Priessnitzovy léčebné lázně jsou v moc příjemném a malebném prostředí. Byl jsem tam na léčení,a ne jen jednou, a na vzpomínky tam prožité budu velice dlouho a rád vzpomínat. Pobyt v těchto lázních doporučuji vskutku každému. S pozdravem Martin, 22 let.
12.08.2005, Martin Zaňka (217.11.243.41)
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:
TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz