Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Přírodní zajímavosti - České středohoří a Žatecko - Přírodní zajímavosti - Velemín - OPÁRENSKÉ ÚDOLÍ U LOVOSIC


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

OPÁRENSKÉ ÚDOLÍ U LOVOSIC

Mezi Malými Žernoseky a Velemínem se pod vrchy Lovoše nachází Opárenské údolí. Leží na Milešovském potoku a rozprostírá se v délce 6 km. Dříve zde klapalo několik mlýnů. První byl ve směru od Malých Žernosek a jednalo se o Císařský mlýn. Za ním následoval Mádrův mlýn, jeden z nejstarších. Honosil se 50 m hlubokým sklepem a během 1. světové války zde byl umístěn sklad potravin. Ve mlýně se mlelo ještě za 2. světové války. Dále následovaly mlýny Černoúdolní mlýn, Německý mlýn, Nový mlýn, Horákův mlýn a Kačírkův mlýn. V Opárenském údolí se nachází také zřícenina hradu Oparno ze 14. století. Dolní částí údolí prochází naučná stezka "Lovoš - Boreč".


ZDROJ INFORMACÍ: www.czecot.cz


V okolí 10 km najdete

Města a obce
VELEMÍN
Historické zajímavosti
ZŘÍCENINA HRADU OPARNO U VELEMÍNA
Technické zajímavosti
VĚŽ A OBSERVATOŘ MILEŠOVKA U VELMÍNA
Turistika
VRCH MILEŠOVKA V ČESKÉM STŘEDOHOŘÍ
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku
Když dorazíte až do Opárna a nevíte kam dál- jako jsme nevěděli my - zkuste Sutom /5 km směr Milešovka /, vydejte se po silnici směr Bílinka-2 km -a Režný újezd-1 km na Boreč-1 km a 1 km po žluté na Sutom, ke si můžete v keramické dílně udělat hliněnou pohlednici anebo i šperk s českým granátem. Asi lépe pořídíte, když se ohlásíte předem - mají mobil 606 545 553. Naše děti také došly a užily si to.
12.02.2008, Jitka* (83.69.33.148)
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz