Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - České středohoří a Žatecko - Velemín - VELEMÍN


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

VELEMÍN

Negarantovaná informace

Obec Velemín leží při mezinárodní silnici E 55 mezi Lovosicemi a Teplicemi, přičemž od Lovosic je vzdálena asi 7 km severozápadně a od Teplic 18 km jihovýchodním směrem. Velemín se nachází v kopcovité krajině Českého středohoří. Obec se skládá z částí Bílinka, Bílý Újezd, Boreč, Březno, Dobkovičky, Hrušovka, Kletečná, Milešov, Oparno, Režný Újezd a Velemín.

V obci byly nalezeny archeologické předměty z z mladší doby kamenné. Jméno obce je odvozeno od velkého mlýna, který zde stával a na jehož místě vznikla osada. Už roku 1228 byla v obci tvrz, která patřila klášteru sv. Jiří, kde se později vystřídalo mnoho majitelů. Statek č. p. 1 je nejstarší stavbou, kdysi zde byl zájezdní hostinec a v roce 1678 byl přestavěn na renesanční zámeček. Místní kostel dala postavit vdova po Kunatu ze Sulejovic, jeho dnešní podoba je z roku 1743.

Díky své poloze a dostupnosti autem i vlakem je Velemín oblíbeným cílem rekreantů, turistů a všech návštěvníků Českého středohoří. Nedaleko se nacházejí kopce Milešovka, Lovoš a Boreč. Celá tato oblast je protkána řadou cest a stezek pro turisty a cyklisty, které vedou od jednoho zajímavého místa ke druhému.


V okolí 10 km najdete

Historické zajímavosti
ZŘÍCENINA HRADU OPARNO U VELEMÍNA
Přírodní zajímavosti
OPÁRENSKÉ ÚDOLÍ U LOVOSIC
Technické zajímavosti
VĚŽ A OBSERVATOŘ MILEŠOVKA U VELMÍNA
Turistika
VRCH MILEŠOVKA V ČESKÉM STŘEDOHOŘÍ
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku

Zatím nebyly k článku napsány žádné komentáře.
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz