Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Historické zajímavosti - Vysočina - Hrady, zámky a zříceniny - Chotěboř - ZÁMEK CHOTĚBOŘ


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

ZÁMEK CHOTĚBOŘ

Negarantovaná informace
Adresa:Chotěboř, Riegrova 1 – zámek, P.O.B. 80, 583 01
Telefon:+420 569 623 293
Email:muzeum(tečka)chotebor(zavináč)cbox(tečka)cz
WWW:http://www.muzeum-chotebor.org
GPS:49°43'31,540"N, 15°40'25,100"E
Pro detail klikni (ortofotomapa)
Zobrazení na mapě

Fotografie (1)[Zobrazit náhledy]

Raně barokní zámek s prvky italské architektury. Zámek byl postaven v letech 1701-1702 pro Františka Ferdinanda Kinského na místě původní tvrze ze 14. století. Byl dvakrát upravován, poprvé v letech 1865-1870, podruhé po požáru v roce 1927. Nyní je zámek restituován a je v něm umístěno Městské muzeum. K zámku patří patnáctihektarový anglický park v chráněném údolí řeky Doubravky.
Zámek je ve vlastnictví rodiny Dobrzenských, která zde sídlila od roku 1836. Muzejní sbírky jsou umístěny v barokním sále a v pěti bývalých hostinských pokojích. Dokumentují historický vývoj města, bohatě zastoupena je sbírka výtvarného umění, historických zbraní a sakrálního umění. Představeny jsou významné osobností města a zařízení městského salónu z první třetiny minulého století. Součástí prohlídky je zámecká kaple Nejsvětější Trojice ze začátku 18. století, pozoruhodná bohatou štukovou výzdobou stropu a stěn.

An early-Baroque, Italian-style chateau was built on the site of a Gothic stronghold. It was modified in the 19th century, following a fire in 1926. Features an English park and a Baroque Chapel of the Holy Trinity, as well as an exhibition on the region. The 15-hectare park is situated in the protected Doubravka river valley.

DOSTUPNOST

17 km severovýchodně od Havlíčkova Brodu. Chotěboř má autobusové i vlakové spojení.


V okolí 10 km najdete

Města a obce
571 m CHOTĚBOŘ
Historické zajímavosti
8,7 km ZÁMEČEK KLOKOČOV
9,7 km SKANZEN MOŽDĚNICE NA VYSOČINĚ
Kultura
7 m MĚSTSKÉ MUZEUM CHOTĚBOŘ
Sport
706 m LYŽAŘSKÝ AREÁL SVATÁ ANNA U CHOTĚBOŘE
Obchod a služby
834 m INFORMAČNÍ CENTRUM - CHOTĚBOŘ
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku

Zatím nebyly k článku napsány žádné komentáře.
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz