Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Turistika - Střední Morava - Haná - Cyklostezky - Lipník nad Bečvou - CYKLOSTEZKA BEČVA - LIPNÍK NAD BEČVOU


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

CYKLOSTEZKA BEČVA - LIPNÍK NAD BEČVOU

Telefon:+420 581 773 763
Email:tic(zavináč)mek-lipniknb(tečka)cz
WWW:http://www.mesto-lipnik.cz
Pro detail klikni
Zobrazení na mapě

Cyklostezka Bečva jako nápad vznikla v roce 1999 a v roce 2000 se dočkala první studie, první jednoduché dokumentace. Již v roce 2000 byla vybudována část od Grymova po Lipník nad Bečvou, v květnu 2001 byl zprovozněn úsek z Lipníka n. B. do Týna n. B. 1. července 2005 byl otevřen úsek z Hranic po most na Rybářích, hotova je i část na katastru Kojetína.

Cyklostezka s asfaltovým povrchem je komunikace s malou intenzitou provozu, určená speciálně pro pěší, cyklisty a také pro bruslaře na in-line bruslích. Přírodní tvar krajiny kolem řeky Bečvy je pro vznik cyklostezky ideální.

Trasa cyklostezky Bečva by po svém dokončení měla propojit 28 obcí v okrese Přerov, ležících v údolí stejnojmenné řeky a měla by měřit celkem asi 70 kilometrů. Je součástí oficiálních rozvojových dokumentů Olomouckého kraje.

Cyklostezka nabídne alternativní, nenáročné spojení měst Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov a Kojetín mimo hlavní silnice, tj. bezpečněji. Toho mohou využívat lidé dojíždějící za prací i turisté. Na cyklostezku Bečva v okrese Přerov navazuje příprava budování cyklostezek kolem Bečvy také na Rožnovsku a v okolí Valašského Meziříčí.


V okolí 10 km najdete

Města a obce
LIPNÍK NAD BEČVOU
Historické zajímavosti
ZÁMEK V LIPNÍKU NAD BEČVOU
KOSTEL SV. FRANTIŠKA SERAFINSKÉHO V LIPNÍKU NAD BEČVOU
KOSTEL SV. JAKUBA V LIPNÍKU NAD BEČVOU
ZVONICE SE SLUNEČNÍMI HODINAMI V LIPNÍKU NAD BEČVOU
PIARISTICKÝ KLÁŠTER V LIPNÍKU NAD BEČVOU
Sport
TENISOVÉ KURTY V LIPNÍKU NAD BEČVOU
Obchod a služby
INFORMAČNÍ CENTRUM - LIPNÍK NAD BEČVOU
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku
Vážení. Jestli-že tento článek má cyklistům něco říct, tak musí být aktualizován.Nebo se od roku 2006 další úsek nezprovoznil???
26.02.2010, kosmák (89.103.20.175)
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz