Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Turistika - Střední Čechy - západ - Turistické stezky - Karlštejn - Z BUBOVIC PŘES KARLŠTEJN DO ZADNÍ TŘEBANĚ


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

Z BUBOVIC PŘES KARLŠTEJN DO ZADNÍ TŘEBANĚ

Délka trasy: 12 km
Popis trasy: Cesta po méně známých zajímavostech NPR Karlštejn. Z Bubovic k rozcestí u Solvayových lomů (1 km), a po modré na rozcestí Boubová (1 km). Odtud po červené k Bubovickým vodopádům (3,5 km), a dále ke Králově studni (1 km). Stále po červeně značené cestě na křižovatku u Dubu Sedmi bratří (1,5 km) a odtud na Karlštejn (1 km). Tady přejdeme na žlutou značku a po ní dojdeme přes vyhlídku až do Zadní Třebaně (3 km), kde na nádraží výlet zakončíme.


V okolí 10 km najdete

Města a obce
KARLŠTEJN
Historické zajímavosti
HRAD KARLŠTEJN (NKP)
Přírodní zajímavosti
MALÁ AMERIKA
NÁRODNÍ PŘÍRODNÍ REZERVACE KARLŠTEJN
BUBOVICKÉ VODOPÁDY
KRÁLOVA STUDNĚ
DUB SEDMI BRATŘÍ
Kultura
MUSEUM VOSKOVÝCH FIGURÍN ČESKÉ HISTORIE POD HRADEM KARLŠTEJN
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku
Trasu jsme prošli.Vodopádky byly opravdu skoro vyschlé,ale všude bylo pěkně.Občerstvení bylo až na Karlštejně.Cestu k Třebáni jsme napřed nemohli najít,ale pak se povedlo a vyhlídky byly krásné.Protože bylo vedro tak jsme se zůstali válet na louce.Do Třebáně jsme nedošli.Lípa už by určitě nekvetla-snad jindy.Děkujem za typ na výlet. Míra a Eva
10.08.2006, Míra (62.240.176.212)
uvedená trasa je nádherná,Bubovické vodopádky jsou ted slabé,ale všude je nádherný chládek.Ke Králově studáncwe je to do kopečka,ale tam se můžete osvěžit.Žlutá značka také stoupá z Karlštejna do kopce,ale vyhlídka stojí za ten výstup.Je tam pár stromů,lavičky,kříž a hrad jako na dlani.Potom už je to pořád z kopečka.Když projdete lesíkem,pak trninami budete mít po levé straně cesty velikánskou lípu,kkerou nejde přehlédnout.Lípa je ted v plném květu a vůni ucítíte již z dálky.Pod lípou je kaplička.Vyhlídky jsou také nádherné.V Třebáni si povšiměte barokních vjezdů do dvorů.Je to pěkný výšlap. Śťastnou cestu.
06.07.2006, Zdena (62.240.176.212)
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz