Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Turistika - Střední Čechy - západ - Naučné stezky - Stará Huť - ČAPKOVA STEZKA - STARÁ HUŤ U DOBŘÍŠE


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

ČAPKOVA STEZKA - STARÁ HUŤ U DOBŘÍŠE

Délka trasy: 7 km

Zaměření: okruh místy spisovatelových procházek

Nadm. výška:

Počet zastavení:

Vhodná pro:

Popis trasy:
Čapkova stezka je krátký, asi sedmikilometrový okruh místy, kudy Karel Čapek chodil při svých pobytech na Strži. Na jižním konci hráze Stržského rybníka sedával s přáteli. Stezka pokračuje územím, kde v minulosti působilo několik malých provozů na zpracování železa – hamrů, kde se využívalo k pohonu vodní síly. Vzrostlý les, takzvané Černé jedlí, bylo oblíbeným místem houbaření letních hostů. Přes romantický tok říčky Kocáby se klene historický kamenný most, v nedávné době rekonstruovaný.

Na stezku se můžete dostat od Památníku K. Čapka u rybníku Strž. Vede údolím kotenčického potoka, který se vlévá do rybníku. Stazka vede souběžně s modrou, žlutou a částečně i červenou TZ.

Zastávky:

Dostupnost: Obec Stará Huť leží 2,5 km východně od Dobříše v okrese Příbram. Památník (možnost začátku stezky, se nachází u jižní hráze rybníku Strž, z centra obce 1,5 km po ulici K. Čapka.
Do Staré Huti je železniční i autobusové spojení. Vlakem do stanice Stará Huť na trati č. 210 Praha - Vrané nad Vltavou - Čerčany; Vrané nad Vltavou - Dobříš (a zpět). Autem se dostanete až na parkoviště pod hrází, 400 m od památníku.


V okolí 10 km najdete

Města a obce
2,9 km DOBŘÍŠ
6,4 km NOVÝ KNÍN
8,7 km NEČÍN
STARÁ HUŤ
Historické zajímavosti
2,1 km ZÁMEK DOBŘÍŠ
2,2 km KOSTEL NEJSVĚTĚJŠÍ TROJICE V DOBŘÍŠI
2,9 km ŽIDOVSKÝ HŘBITOV V DOBŘÍŠI
Kultura
107 m PAMÁTNÍK KARLA ČAPKA VE STARÉ HUTI U DOBŘÍŠE
2,6 km MĚSTSKÉ MUZEUM DOBŘÍŠ
6,5 km MUZEUM ZLATA NOVÝ KNÍN
10,0 km MUZEUM ŠPÝCHAR PROSTŘEDNÍ LHOTA
Obchod a služby
2,7 km INFORMAČNÍ CENTRUM - DOBŘÍŠ
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku

Zatím nebyly k článku napsány žádné komentáře.
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:
TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz