Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Přírodní zajímavosti - Střední Čechy - severovýchod - Polabí - Přírodní zajímavosti - Bakov nad Jizerou - LÉČIVÝ PRAMEN KLOKOČKA U BAKOVA NAD JIZEROU


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

LÉČIVÝ PRAMEN KLOKOČKA U BAKOVA NAD JIZEROU

Fotografie (1)[Zobrazit náhledy]

Klokočka nachází severovýchodně od Bakova nad Jizerou, nedaleko silnice do Bělé pod Bezdězem. Toto kouzelné místo získalo jméno podle obrovského klokoče rostoucího nad léčivým pramenem, ke kterému se pro dobrou vodu jezdí dodnes. V roce 1724 zde byla postavena kaple. Poblíž stojí pramene stojí bývalá lázeňská budova, která byla roku 1832 přeměněná na myslivnu. V roce 1843 byla budova klasicistně přestavěna.


ZDROJ INFORMACÍ: www.czecot.cz


V okolí 10 km najdete

Města a obce
BAKOV NAD JIZEROU
Historické zajímavosti
KOSTEL SV. BARTOLOMĚJE V BAKOVĚ NAD JIZEROU
KOSTEL SV. BARBORY V BAKOVĚ NAD JIZEROU
MOROVÝ SLOUP SE SOUSOŠÍM SVATÉ TROJICE V BAKOVĚ NAD JIZEROU
RENESANČNÍ BRÁNA V BAKOVĚ NAD JIZEROU
ZŘÍCENINA HRADU ZVÍŘETICE
Přírodní zajímavosti
CHRÁNĚNÉ ÚZEMÍ REČKOV U BAKOVA NAD JIZEROU
Kultura
BAKOVSKÉ VLASTIVĚDNÉ MUZEUM V BAKOVĚ NAD JIZEROU
Turistika
VRCH BABA U BAKOVA NAD JIZEROU
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku
Vážení ,jezdím na Klokočku pravidelně a setkal jsem se jednou paní která chrání pramen tím že volá policii. Chápu že nemá ráda když tam někdo zajede až ke kapli ale ať poradí nám kteří si pro vodu dojedou řekněme 20 litrovým kanistren a odnášet to do auta. Je divné že ta paní nezavolala Policii 5.5 když se světil pramen. Byl jsčm tam a mohu říci že tam bylo 16 aut bezprostředně u kaple. No a kdyby polície vybírala po dvou tisících jak vyžadují byl by to docela pěkný výdělek. jenom poznámka když všichni tak všichni nebo prosím pramen uzavřít. Nevím jak se bude nosit 20 nebo čtyřicet litrů 100 metrů k autu jak je to daleko na parkoviště. Víme že je to 1 pásmo ochraané ale jak to mám udělat když jsem plně invalidní.
22.05.2012, Božík (95.85.249.161)
Pocházím z BAKOVA NAD Jizerou ale už od roku 1950 jsem z Bakova pryč,ale pojem Klokočka je neustále živý.Poskončení války se opět otevřela možnost volně chodit na Klokočku nejen na houby,ale také na časté slavnosti,potě jiné podobné akce,které ve mě zanechaly trvalou krásnou vzpomínku.Kdykoliv jsem přijel do Bakova,vždy jsem se snažil Klokočku navštívit,mnohokrát cestou přes les zvaný Lovotín a obec Novou Ves.Je mi 73 let,ale vzpomínka je stále pěknou vzpomínkou na Bakov a jeho krásné okolí,Klokočku.
24.10.2008, Vlad. Muller (81.90.161.138)
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:


Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz