Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Turistika - Střední Čechy - jihovýchod - Naučné stezky - Mirošovice - NAUČNÁ STEZKA KRAJINOU BARONA RINGHOFFERA


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

NAUČNÁ STEZKA KRAJINOU BARONA RINGHOFFERA

Nová naučná stezka Krajinou barona Ringhoffera, zavede turisty třeba na zámek, k hrobce rodiny Ringhofferů, na prohlídku kostela s rotundou a židovského hřbitova v Kostelci u Křížků či do pivovaru v okolí Velkých Popovic

Po telefonické domluvě je možné si zamluvit také exkurzi v pivovaru ve Velkých Popovicích.

Délka trasy: 20 km

Nadm. výška: převýšení od do m

Počet zastavení: 10

Popis trasy:
NS je v regionu mezi Prahou a řekou Sázavou, je pojmenovaná po baronu Františku Ringhofferovi , který byl významnou osobností v kraji. Významný průmyslník 19. století měl dominantní vliv na kulturu krajiny Velkopopovicka a Kamenicka. Baron František Ringhoffer, majitel strojního imperia na pražském Smíchově a představitel tehdejší společenské elity, založil pivovar ve Velkých Popovicích a řadu dalších podniků jako měděný hamr, pilu, cihelnu, mlékárnu. On a jeho rodina s velkou péčí udržovali kajinu, vysazovali aleje, upravovali cesty a okolí svých rezidencí zámku Štiřína a zámku Kamenice. Dodnes je tato jejich starost o krajinu patrná.

Stezka vede z Mirošovic do Kamenice, měří dvacet kilometrů. Stezka lemuje modrou turistickou značku.

Tento projekt mikroreginu Ladův kraj byl realizován v letech 2005 – 2006 za finanční účasti Středočeského kraje.

Dostupnost:
Stezka navazuje na Pražskou integrovanou dopravu. Do Mirošovic se lidé dostanou vlakem z Prahy. Z cílové Kamenice je možné se dopravit autobusem do Prahy na metro Budějovická.

Na panelech se návštěvníci dočtou o studnách, ze kterých velkopopovický pivovar čerpal vodu, o židovském hřbitově či i o zámku Štiřín, který si rod Ringhofferů vybral za svou rezidenci.


V okolí 10 km najdete

Města a obce
MIROŠOVICE
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku

Zatím nebyly k článku napsány žádné komentáře.
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz