Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Přírodní zajímavosti - Písecko, Strakonice a Táborsko - Jeskyně - Chýnov - CHÝNOVSKÁ JESKYNĚ


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

CHÝNOVSKÁ JESKYNĚ

Telefon:+420 381 299 034
Email:chynov(tečka)cave(zavináč)mybox(tečka)cz
WWW:http://www.volny.cz/jeskynechynov
GPS:49°25'44,760"N, 14°49'59,880"E
Odpovědná osoba:Správa Chýnovské jeskyně, Chýnov
Pro detail klikni (ortofotomapa)
Zobrazení na mapě

Chýnovská jeskyně byla objevena v roce 1863, roku 1868 se po úpravách stala první turisticky zpřístupněnou jeskyní na území České republiky. Díky své geologické stavbě patří mezi světové unikáty. Krápníková výzdoba je nahrazena vrstvami krystalických vápenců a amfibolitů nejrůznějších barev a tvarů. Labyrintem chodeb protéká podzemní tok s pitnou vodou. Jeskyně je národní přírodní památkou.

Od května do října je veřejnosti přístupný okruh dlouhý 220 m s nejnižším bodem v hloubce 41 m. Celková délka jeskynního systému, který není ještě zcela prozkoumán, je více než 1200 metrů. V prostorách mimo návštěvní okruh probíhá speleologický a speleopotápěčský průzkum, při kterém byly v 80. a 90. letech objeveny rozsáhlé, trvale zatopené prostory s jedinečnými drúzami křemene a dalších minerálů.

ZDROJ INFORMACÍ: www.czecot.cz


V okolí 10 km najdete

Města a obce
2,9 km CHÝNOV
Historické zajímavosti
9,0 km ZŘÍCENINA HRADU KOZÍ HRÁDEK (NKP)
KOSTEL V CHÝNOVĚ
BÍLKŮV DŮM V CHÝNOVĚ
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku
Jedno ryze praktické upozornění: ačkoli prohlídková trasa není příliš dlouhá, prudká a kluzká mramorová schodiště a nízké strmé chodby, klesající do hloubky téměř padesáti metrů pod povrch až k hladině podzemního toku jsou vhodné pro fyzicky zdatné návštěvníky a pro děti, které se už dokáží s nástrahami terénu vyrovnat samy; pro mrňata do náruče se tahle jeskyně vůbec nehodí.
27.06.2005, eva obůrková (83.208.95.146)
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:
TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz