Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Lužické hory a Liberecko - Český Dub - ČESKÝ DUB


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

ČESKÝ DUB

Negarantovaná informace

Město Český Dub ležící přibližně 20 km jižně od Liberce, pod Ještědským hřbetem. Patří k nejstarším sídlům severních Čech, jeho vznik sahá až do románského období. Na počátku 12. století byla při kupecké stezce nad potokem Ještědka založena tržní osada, která byla podle osaměle stojícího dubu byla nazvána Dub. Již v roce 1260 získal Dub městská práva. Od 13. století patřil řádu johanitů, kteří zde postavili opevněnou komendu, dnes významnou historickou památku. Tuto komendu navštívil i král Karel IV. Oficiální český název Český Dub se začal používat na sklonku 18. století.

Bohatá historie města a okolí je dokumentována expozicemi Podještědského muzea. Jádro dnešního Českého Dubu je městskou památkovou zónou. Přesto však město žije – konají se zde koncerty, přehlídka loutkářských souborů a vánoční trhy s tradičními řemesly.

Okolí města nabízí velmi dobré rekreační podmínky. Z Českého Dubu vede množství značených turistických i cyklistických tras na Ještědský hřeben a do míst, která jsou charakteristická svým lidovým venkovským rázem. V nedaleké vísce Smržov je kaplička se zvoničkou a umělá vodní nádrž porostlá lekníny. Nedaleko Českého Dubu se také nachází známá čedičová žíla Čertova zeď.


V okolí 10 km najdete

Historické zajímavosti
ZÁMEK V ČESKÉM DUBU
PODZEMÍ KLÁŠTERA V ČESKÉM DUBU – JOHANITSKÁ KOMENDA
KOSTEL SV. DUCHA V ČESKÉM DUBU
SVATYNĚ NEJSVĚTĚJŠÍ TROJICE V ČESKÉM DUBU
SMÍRČÍ KŘÍŽE V ČESKÉM DUBU
MARIÁNSKÝ SLOUP V ČESKÉM DUBU
Kultura
PODJEŠTĚDSKÉ MUZEUM KAROLINY SVĚTLÉ – ČESKÝ DUB
MĚSTSKÁ KNIHOVNA ČESKÝ DUB
Turistika
Z ČESKÉHO DUBU K ČERTOVĚ ZDI
Obchod a služby
INFORMAČNÍ CENTRUM - ČESKÝ DUB
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku

Zatím nebyly k článku napsány žádné komentáře.
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz