Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Historické zajímavosti - Český les, Chodsko a Stříbrsko - Památkové rezervace - Domažlice - DOMAŽLICE – MĚSTSKÁ PAMÁTKOVÁ REZERVACE


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

DOMAŽLICE – MĚSTSKÁ PAMÁTKOVÁ REZERVACE

Negarantovaná informace

Historický střed Domažlic byl vyhlášen městskou památkovou rezervací. Vedle veřejných, obecních a církevních staveb obsahuje památková rezervace přes dvě stovky historických domů. Většina z nich pochází stářím svých sklepních a přízemních prostor z období středověku. Pozdně gotické a renesanční přestavby probíhaly především na konci 15. a v 16. století. Mimo domů na náměstí, doplněných podloubím, zůstaly zachovány historické domy také v bočních ulicích. Nejzachovaleji působí jižní fronta domů v Hradské ulici, části Vodní ulice a severní fronta domů ve Spálené ulici. Řada domů v bočních ulicích si dosud udržela malebné nádvorní štíty se starými dřevěnými pavlačemi.

Nejvýznamnějšími památkami jsou například pozůstatky městského opevnění s gotickou Dolní bránou či hradební Brankou, protáhlé ulicové náměstí lemované měšťanskými domy s podloubím a s gotickými, renesančními, barokními a empírovými prvky. Dále novorenesanční budova radnice z roku 1891, farní kostel s válcovou věží, Chodský hrad ze 13. století nebo augustiniánský klášter s kostelem.


ZDROJ INFORMACÍ: www.czecot.cz


V okolí 10 km najdete

Města a obce
DOMAŽLICE
Historické zajímavosti
KLÁŠTERNÍ KOSTEL NANEBEVZETÍ PANNY MARIE - DOMAŽLICE
Kultura
KINO ČAKAN A LETNÍ KINO DOMAŽLICE
CHODSKÝ HRAD A MUZEUM CHODSKA - DOMAŽLICE
GALERIE BRATŘÍ ŠPILARŮ - DOMAŽLICE
KUMŠT DOMAŽLICE - HISTORICKÉ REPLIKY, UMĚLECKÁ ŘEMESLA
Turistika
DOMAŽLICE - OVČÍ VRCH - FURTH IM WALD (D)
CAPARTICE - VRANOVSKÉ SEDLO
Obchod a služby
INFORMAČNÍ CENTRUM - DOMAŽLICE
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku

Zatím nebyly k článku napsány žádné komentáře.
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz