Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Historické zajímavosti - Brno a okolí - Hrady, zámky a zříceniny - Nesovice - NOVÉ ZÁMKY V NESOVICÍCH


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

NOVÉ ZÁMKY V NESOVICÍCH

Negarantovaná informace
Adresa:Nové Zámky, Nesovice 683 33
Telefon:+420 517 370 448 (p. Karel Florián)
Email:z(tečka)novezamky(zavináč)email(tečka)cz
WWW:http://www.novezamky.wz.cz
GPS:49°9'7,780"N, 17°5'30,760"E
Pro detail klikni (ortofotomapa)
Zobrazení na mapě

Fotografie (4)[Zobrazit náhledy]

V dominantní poloze nad obcí Nesovice (7 km východně od Bučovic) stojí již páté století zdaleka a ze všech světových stran viditelná stavba Nových Zámků, která je vzácným dokladem raně renesanční zámecké architektury u nás.

Nové Zámky jsou architektonicky obratným propojením mizejícího hradního typu - italského kastelu a nového, reprezentačně pojatého, fortifikovaného zámeckého sídla ve stylu italské vily "barco". Největší zvláštností celé stavby jsou plastické prvky střešní atiky s charakteristickými volutovými štítky a tzv. vlaštovčími ocasy, jež nemají v českých zemích obdoby.

Nové Zámky jsou momentálně nepřístupné a dle pana Karla Floriána (syna majitelky) není zatím jasné kdy bude otevřen.

HISTORIE

Na Nových Zámcích se za více než 400 let existence vystřídalo přes 20 majitelů a nájemců. I přes nepříliš šťastný fakt, jímž bylo časté střídání majitelů, které zámku v žádném případě neprospělo, bylo asi nejpohnutější dobou historie nedávné 20. století - konkrétně 40. léta - kdy zámek dostal darem od A. Hitlera říšský Němec Buechelmeyer a zejména léta 50. a 60., kdy historické prostory zámku využívalo místní JZD jako drůbežárnu, stáje dobytka, sýpku obilí apod., což mělo za následek fakticky úplné zničení vnitřní freskové výzdoby. Po vleklém soudním řízení byl zámek v letech 2001/2002 navrácen restituentům - rodině Floriánových, kteří se rozhodli zámek v roce 2003 zpřístupnit veřejnosti.

DOSTUPNOST

Do Nesovic se dostanete autem po silnici E50 (trasa Brno - Uherské Hradiště) případně ve směru od Vyškova či Koryčan, dále pak vlakem (trať 340 Brno - Veselí n. Mor.). Parkování v obci - 0,25 km (u obecního úřadu, v podzámčí) a u ZD 0,5 km; autobus - 0,8 km, vlak - 1 km.


V okolí 10 km najdete

Města a obce
2,2 km UHŘICE (VYŠKOV)
5,5 km MOUCHNICE
6,4 km BUČOVICE
7,2 km KORYČANY
8,6 km STŘÍLKY
10,0 km LOVČICE
NESOVICE
Historické zajímavosti
6,5 km ZÁMEK BUČOVICE
Přírodní zajímavosti
6,6 km PŘÍRODNÍ PARK - ŽDÁNICKÝ LES
Kultura
6,5 km MUZEUM BUČOVICE
9,4 km RÁJ SUKULENTŮ U HONCŮ
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku

Zatím nebyly k článku napsány žádné komentáře.
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz