Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Břeclav a Pálavské vrchy - Novosedly - NOVOSEDLY


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

NOVOSEDLY

Negarantovaná informace
Adresa:Novosedly 1, 691 82 Novosedly
Telefon:+420 519 521 331
Email:novosedly(zavináč)mikulovsko(tečka)cz
GPS:48°50'13,643"N, 16°29'36,037"E
Pro detail klikni (ortofotomapa)
Zobrazení na mapě

Někdejší městečko, starobylá obec Novosedly se nachází v okrese Břeclav a rozprostírá se v rovinaté údolní nivě na pravém břehu řeky Dyje, jižně od Drnholce. Založení obce bylo započato ve 12. století při stavbě kostela. Na začátku 13. století patřily Novosedly kapitule chrámu ve Staré Boleslavi. V roce 1276 přestoupil kostel Novosedly ke klášteru v Dolních Kounicích. Obec patřila od začátku až do roku 1848 drnholeckému panství a v roce 1576 byla ves povýšena na městečko. V současné době patří Novosedly mezi čtyři největší vinařské obce v České Republice. Plochy vinic o rozloze 455 ha jsou součástí největšího komplexu vinic v republice, který v součtu s výměrou vinic v Brodě nad Dyjí, Dolních Dunajovicích a v Novém Přerově činí téměř 1000 ha a tvoří takřka souvislou viniční plochu.

ZDROJ: www.novosedlynamorave.cz


V okolí 10 km najdete

Města a obce
6,6 km HRUŠOVANY NAD JEVIŠOVKOU
8,1 km PASOHLÁVKY
9,1 km ŠANOV
9,3 km BAVORY
Historické zajímavosti
6,5 km ZÁMEK HRUŠOVANY NAD JEVIŠOVKOU
9,8 km LESNÍ ZÁMEČEK EMÍN
Kultura
6,9 km WESTERNOVÉ MĚSTEČKO ROLFTOWN V HRUŠOVANECH NAD JEVIŠOVKOU
Turistika
1,2 km NAUČNÁ STEZKA - CYKLOTURISTICKÝ OKRUH STARÁ HORA
Sport
6,8 km KRYTÝ BAZÉN A REHABILITAČNÍ CENTRUM HRUŠOVANY NAD JEVIŠOVKOU
8,6 km SPORTCENTRUM ŠANOV
Obchod a služby
8,1 km INFORMAČNÍ CENTRUM - PASOHLÁVKY
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku
Novosedly jsou jednou vinařských obcí na Mikulovsku, kde se slibně rozvíjejí tři vinařství. Jsou to Vinofol, Vinařství Kovacs, Víno Marcinčák. Všechny tři firmy dosáhly již i cenných úspěchů na mezinárodních výstavách vín. Rozloha vinic v katastru obce je jednou z největších na jižní Moravě. Blízkost Mikulova, Pasohlávek a možnost ubytování v penzionu a následné návštěvy i jiných míst se zajímavou historíí v blízkém okolí, jako jsou Drnholec a Jevišovka, poměrně nenáročný terén pro cyklisty a návštěvy vinných sklepů .To vše čeká na návštěvníky, kteří chtějí objevovat méně známá místa jižní Moravy.
05.01.2010, Jiří (194.228.236.67)
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz