Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Historické zajímavosti - Znojmo a Podyjí - Hrady, zámky a zříceniny - Uherčice (Znojmo) - ZÁMEK UHERČICE


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

ZÁMEK UHERČICE

Negarantovaná informace
Adresa:671 07 Uherčice
Telefon:+420 515 298 396, 515 298 222
Fax:+420 515 298 396
Email:uhercice(zavináč)brno(tečka)npu(tečka)cz
GPS:48°54'52,370"N, 15°38'0,480"E
Pro detail klikni (ortofotomapa)
Zobrazení na mapě

Zámek v obci Uherčice u Vranovské přehrady byl přestavěn z původní gotické tvrze, která byla postavena na přelomu 15. a 16. stol. za Leopolda Krajíře z Krajku ve vsi Uherčice. Další Krajířové pak pokračovali v rozšiřování a úpravách sídla v renesančním slohu. Po r. 1562 panství koupili Strejnové ze Švarcenavy - za nich došlo k dalším renesančním úpravám (arkádové ochozy a vstupní věž). V době pobělohorských konfiskací se novými majiteli stali Berchtoldové, kteří pokračovali v barokních stavebních úpravách zámku. Za dalších majitelů, za Heisslerů, byly interiéry bohatě štukovány Baldassarem Fontanem. Úpravy a rozšiřování tak nechalo vzniknout na počátku 18. století rozsáhlému komplexu na, který byl tvořen čtyřmi samostatně vystavěnými celky s kvalitní architekturou. Počátkem 19. století byl interiér obohacen klasicistními úpravami.

Zpřístupněné prostory jsou vstupní arkádové nádvoří, část hlavního nádvoří, zámecká kaple, 5 místností reprezentačního křídla včetně barokního komorního divadla, banketní sál - vše v různých fázích rekonstrukčních a restaurátorských zásahů. V interiérech každoročně obměňována instalace mobiliáře z původního uherčického fondu. Pro návštěvníky u nás zatím ojedinělá možnost nahlédnout do procesu památkové obnovy historického objektu. V 16. stol. byla založena okrasná zahrada, v 18. stol. vznikl nedaleko ní krajinářský park o rozloze téměř 3 ha. Zkázu Uherčicím přineslo období po druhé světové válce, kdy byl od roku 1948 užíván státním statkem a vojskem a byl tak značně zdevastován.

Zámek je národní kulturní památka; majitelem je Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Brně. Od r. 1996 v zámku probíhá generální oprava a zámek je postupně zpřístupňován. Zámek pořádá i různé kulturní akce, jako koncerty.
Přístup do objektu je zámeckým parkem. Prohlídka je možná pouze s průvodcem. Délka prohlídky je asi 40 minut.

Zajímavost : V objektu je obřadní síň - zámecká kaple (poplatek 1000,-).

Otevírací doba :
červenec - srpen

Poloha : severozápadně od Znojma. Nejbližší vlaková stanice Šumná.

Parkování : ano, u zámku.


V okolí 10 km najdete

Města a obce
5,7 km POLICE
6,7 km KOSTNÍKY
6,7 km BAČKOVICE
7,2 km BÍTOV
7,8 km JIRATICE
7,9 km RADOTICE
7,9 km DEŠNÁ
8,1 km KDOUSOV
[Další... (3)]
Historické zajímavosti
3,0 km VRATĚNÍN - VESNICKÁ PAMÁTKOVÁ ZÓNA
5,8 km HRAD BÍTOV (NKP)
6,2 km ZŘÍCENINA HRADU CORNŠTEJN
9,3 km VESNICKÁ PAMÁTKOVÁ REZERVACE DEŠOV
Technické zajímavosti
6,6 km ROZHLEDNA RUMBURAK BÍTOV
Sport
8,5 km STÁJ VOLARY PLAČOVICE
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku

Zatím nebyly k článku napsány žádné komentáře.
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:
TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz