Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Historické zajímavosti - Znojmo a Podyjí - Hrady, zámky a zříceniny - Jaroslavice - ZÁMEK JAROSLAVICE


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

ZÁMEK JAROSLAVICE

Negarantovaná informace
WWW:http://www.obec-jaroslavice.cz
GPS:48°45'31,911"N, 16°14'2,896"E
Pro detail klikni (ortofotomapa)
Zobrazení na mapě

Renesanční zámek spolu s přilehlým parkem a kašnou. Nejprve zde stála dřevěná tvrz, později hrad, který byl několikrát vypálen. V 16. stol jej hrabě Scipio z Archu nechal přestavět na rozlehlý čtyřkřídlý renesanční zámek. V 17. století byl barokně upraven italským stavitelem Domenicem Martinellim. Autorem návrhu druhé barokní přestavby, která proběhla v letech 1730–1736, byl Joseph Emanuel Fischer von Erlach. Až do roku 1790 byl zámek v držení rodu Althannů. Stropní freska v zámecké kapli je od Antona Maulpertsche. Jaroslavický zámek měnil často majitele a tím posledním soukromým majitelem před druhou světovou válkou byl od roku 1919 hrabě August von Spee. Po válce připadl zámek státu, po roce 1948 jej začala využívat armáda. V roce 1990 jej získala obec. Později zámek odkoupil rakouský lékař Sigurd Hochfellner.
V současné době je zámek natolik zdevastován, že nemůže být pro veřejnost otevřen.

ZDROJ INFORMACÍ: www.obec-jaroslavice.cz


V okolí 10 km najdete

Města a obce
187 m JAROSLAVICE
3,5 km SLUP
5,0 km DYJÁKOVICE
Přírodní zajímavosti
1,6 km JAROSLAVICKÝ RYBNÍK
8,7 km PP HEVLÍNSKÉ JEZERO
Technické zajímavosti
3,4 km MUZEUM ČESKOSLOVENSKÉ OPEVNĚNÍ SLUP
3,6 km VODNÍ MLÝN VE SLUPI (NKP)
8,7 km AKVADUKT KANÁL KRHOVICE-HEVLÍN
Kultura
7,5 km JELENÍ FARMA JEČMENIŠTĚ
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku
Znám Jaroslavice a zámek zhruba od roku 1965. To co se z něho a z okolí stalo, je hrozné. Samozřejmě se na tom podepsalo letité vlastnictví armády, ovšem dvacet let je dost dlouhá doba, aby byl zachráněn. Jestli nebude rychle zahájena nějaká rekonstrukce, skončí v ruinách jako všechno co k němu náleželo. Myslím že celá ta poslední léta, dala příhraničnímu regionu zabrat. Stává se krajem "duchů a hampejzů". Jak i potvrzují místní obyvytelé. Ve své době musel být zámek skvost.
03.08.2011, Láďa (90.183.239.62)
Zámek je z venku hodně poškozený, ale pokud by ho někdo opravil, bude to perla. Přeji majiteli hodně úspěchů a peněz, obojí bude potřebovat
22.08.2010, T.Vodvářka (89.29.24.173)
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz