Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Historické zajímavosti - Vysočina - Hrady, zámky a zříceniny - Kněžice - ZÁMEK KNĚŽICE


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

ZÁMEK KNĚŽICE

Negarantovaná informace
Místo:Kněžice
GPS:49°15'58,660"N, 15°40'17,660"E
Pro detail klikni (ortofotomapa)
Zobrazení na mapě

Zámek je po rekonstrukci a dnes již přístupný návštěvníkům. V obci je ve starých pramenech vzpomínán opevněný hospodářský dvorec - tvrz, která byla patrně v 15. století přestavěna na renesanční zámek. Vzámku sídlí muzeum a restaurace.

Poloha : Kněžice leží 16 km SZ od města Třebíč


V okolí 10 km najdete

Města a obce
4,3 km BRTNICE
5,8 km DLOUHÁ BRTNICE
6,7 km BRANSOUZE
6,7 km ČÍCHOV
7,4 km OKŘÍŠKY
7,7 km PŘIBYSLAVICE
8,5 km PŘÍSEKA
9,9 km ČERVENÁ LHOTA
KNĚŽICE
Historické zajímavosti
4,2 km RENESANČNÍ RADNICE BRTNICE
4,5 km ZÁMEK BRTNICE
8,3 km HRAD PŘÍSEKA - MUZEUM AUTÍČEK
Kultura
4,2 km MUZEUM RODNÝ DŮM JOSEFA HOFFMANNA V BRTNICI
Turistika
2,3 km LESNÍ NAUČNÁ STEZKA CHALOUPKY
Sport
4,5 km LYŽAŘSKÝ VLEK BRTNICE
5,1 km KOUPÁNÍ V ČÍCHOVĚ
5,8 km TURISTICKÉ A REKREAČNÍ STŘEDISKO JALOVEC
Obchod a služby
4,2 km INFORMAČNÍ CENTRUM - BRTNICE
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku
Vážení, když chcete tvořit mailové stránky, měli byste mít alespoň základní vědomosti o historiii a dějinách umění. Pak byste nemohli napsat, že tvrz byla patrně v 15. století přestavěna na renesanční zámek. V 15. stol. nebylo u nás o renesanci ani potuchy, ta se začala v širší míře uplatňovat až po r. 1530. Byly i výjimky - okna Vladislavského sálu na Pražském hraděm, vstupní brána zámku v Moravské Třebové či věž zámku v Tovačově - ale to byly opravdu jen výjimky. Kněžická tvrz zůstávala dlouho tvrzí, dokobnce se ani neví, jestli zámek vznikl její přestavbou, nebo zda stála na jiném místě a zanikla beze stop (i když zbytky sklepů v suterénu zámku se považují se její pozůstatek). Dnešní zámek v Kněžici vznikl až v pozdní renesanci koncem 16., možná až začátkem 17. stol. a to ne najednou, ale zřejmě v několika etapách. Ale nic ve zlém, nechci vás školit, dobře vím, že nikdo učený z nebe nespadl. Každopádně je dobře, že jsou pořád ještě lidé, kteří se snaží udržovat obecné povědomí o památkách a všem ostatbním krásném, co nás obklopuje, a o čem bohužel už většina z nás neví téměř nic. Za to vám patří dík.
11.06.2009, Vladfimír Soukup (80.95.248.80)
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz