Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Lužické hory a Liberecko - Kryštofovo Údolí - KRYŠTOFOVO ÚDOLÍ


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

KRYŠTOFOVO ÚDOLÍ

Negarantovaná informace

Obec Kryštofovo údolí se nachází východně od Liberce, na říčce Rokytce. V minulosti bývalo starou uhlířskou a pašeráckou osadou, která byla údajně založena již v 16. století. Na různých místech obce jsou dodnes patrné stopy po hornické činnosti. Po vyčerpání zásob železných rud začali zdejší obyvatelé pracovat jako dřevaři a uhlíři a také v místních lomech na vápenec a břidlici. Pro svou polohu sloužila obec jako úkryt v době středověkých válek obyvatelům Chrastavy. Dříve se Kryštofovo údolí nazývalo Údolí sv. Kryštofa nebo Clamovo Švýcarsko.

Kromě krásné okolní přírody láká obec i svými historickými památkami. Patří mezi ně kostel sv. Kryštofa, dřevěná zvonice a socha sv. Jana Nepomuckého na kamenném můstku přes Rokytku. Obzvláště velkým lákadlem je pak Muzeum betlémů. V obci je také přírodní koupaliště.

Na obec Kryštofovo údolí navazuje osada Novina, která se táhne od mohutného železničního viaduktu vysoko do kopců téměř pod Malý Ještěd. Z Kryštofova údolí můžete podniknout romantický výlet vlakem do Liberce. Trasa vede dvěma tunely a přes několik viaduktů.

Podle koho se jmenuje Kryštofovo údolí.


V okolí 10 km najdete

Historické zajímavosti
KOSTEL SV. KRYŠTOFA V KRYŠTOFOVĚ ÚDOLÍ
HORSKÝ HŘBITOV V KRYŠTOFOVĚ ÚDOLÍ
Přírodní zajímavosti
DUB REPUBLIKY V KRYŠTOFOVĚ ÚDOLÍ
Technické zajímavosti
VIADUKTY U OBCE NOVINA
Kultura
MUZEUM BETLÉMŮ V KRYŠTOFOVĚ ÚDOLÍ
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku
Čus lidi tak jsem tam byl a moc se mi tam líbilo!
06.06.2009, machr (85.70.184.128)
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz