Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Krušné hory a podkrušnohoří - Kadaň - KADAŇ


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

KADAŇ

Negarantovaná informace
Adresa:Mírové náměstí 1, 432 01 Kadaň
Telefon:+420 474 319 500
GPS:50°22'35,660"N, 13°16'15,670"E
Pro detail klikni (ortofotomapa)
Zobrazení na mapě

Město Kadaň leží v západních Čechách mezi městy Chomutov a Klášterec nad Ohří. Nedaleko města se nachází velká vodní nádrž, která láká milovníky vodních sportů. Kadaň však přitahuje návštěvníky i svou historií. Městská památková rezervace královského města Kadaň byla vyhlášena v roce 1978. Předmětem ochrany jsou zbytky pozdně gotického opevnění s mohutným barbakánem před Žateckou branou a barokně přestavenými renesančními a gotickými městskými stavbami starého města. Městské opevnění je dnes nejzachovalejší v Čechách. Dochovala se 2 m silná hradba zesílená parkánem s vystupujícími baštami, Mikulovická (Svatá) brána, středověký hrad a v ČR ojedinělý barbakán.

Ze středověku se dále dochovaly nejvýznamnější památky - gotický hrad v 18.století přestavěný na kasárny, na Mírovém náměstí stojí gotická radnice ze 14.-15. století s výstavnou kaplí a vysokou věží, završenou vzácnou zděnou helmicí. Náměstí dále zdobí barokní fasády starší zástavby, barokní morový sloup a děkanský chrám Povýšení sv. Kříže. Významný je i kostel sv. Jana založený ve 12. století a františkánský klášter z 15. století.


V okolí 10 km najdete

Města a obce
7,2 km KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ
Historické zajímavosti
196 m KADAŇ – MĚSTSKÁ PAMÁTKOVÁ REZERVACE
952 m FRANTIŠKÁNSKÝ KLÁŠTER KADAŇ
7,0 km ZÁMEK KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ
Kultura
5,7 km KINO SVĚT V KLÁŠTERCI NAD OHŘÍ
Turistika
NAUČNÁ STEZKA ŽELINSKÝ MEANDR U KADANĚ
Sport
7,1 km AQUAPARK KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ
Obchod a služby
65 m INFORMAČNÍ CENTRUM - KADAŇ
7,2 km INFORMAČNÍ CENTRUM - KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku

Zatím nebyly k článku napsány žádné komentáře.
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz