Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - České středohoří a Žatecko - Třebenice - TŘEBENICE


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

TŘEBENICE

Negarantovaná informace

Město Třebenice leží na Litoměřicku, 5 km jihozápadně od Lovosic. Jedná se o převážně zemědělské městečko, ale v historických dobách se zde dobýval český granát. Dnes se je zde také Muzeum českého granátu. Město se skládá z několika částí: Kocourov, Kololeč, Lhota, Lipá, Medvědice, Mrsklesy, Sutom, Teplá a Třebenice.

První písemné zmínky o Třebenicích se datují do roku 1227, kdy jsou uváděny jako trhová ves. Vlastníkem byl panovník, který je věnoval klášteru sv. Jiří na Pražském hradě. Třebenice postupně dostaly všechna městská práva a došlo k velkému rozvoji města. Jeho význam však poklesl po josefínských reformách, kdy se mnohé instituce přestěhovaly do nedalekých Lovosic. Město se bohužel nevyhnul ani mor a na jeho osudu se podepsala třicetiletá válka a mnohé požáry.

V obci se nachází mnoho zajímavých míst - Kostel narození panny Marie, Muzeum českého granátu, Mlýny na potoce Modla a nedaleká zřícenina hradu Košťálov. Okolím Třebenic také prochází mnoho turistických a cyklistických cest a stezek, protínajících celou oblast CHKO České středohoří.


V okolí 10 km najdete

Přírodní zajímavosti
PŘÍRODNÍ REZERVACE LIPSKÁ HORA U LIPÉ
Technické zajímavosti
MLÝNY NA POTOCE MODLA U TŘEBENIC
Kultura
MUZEUM ULRIKY VON LEVETZOW V TŘEBÍVLICÍCH
MUZEUM ČESKÉHO GRANÁTU V TŘEBENICÍCH
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku
keramickou dílnu vyzkoušejte, je to fakt dobrý, dokonce jsme tam i spali a navíc jsme si tam udělali i něco s granátky /šperk nebo co/.
12.02.2008, Honza (83.69.33.148)
Sutom je jedna z místních částí města , 4 km po zelené a žluté značce přes nepřehlédnutelný hrad Košťálov nad obcí. Tam najdete Keramickou dílnu, kde se můžete zúčastnit mnoha ZÁŽITKŮ, např: VÝPAL V KERAMICKÉ PECI NA VLASTNÍ OČI - RAKU-v japonštině znamená RADOST : Zážitek pro všechny smyly – hlavně zrak a hmat si přijdou na své, ale ani chuť , čich a sluch nebudou ošizeny: Vyrobíte si čajovou misku z hlíny, ubytujete se pod barokní klenbou v apartmá . Budete se zabývat glazováním a užijete si výpal keramiky jako jedinečný zážitek - /druhý den dopoledne, kdy uvidíte keramiku v plné záři při teplotě 1000°C/. S lektorem strávíte 6 hodin/ včetně výpalu /. Potřebný je ale čas na prosušení a přežah výrobků. mob. 606 545 553
10.02.2008, jITKA (83.69.33.148)
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz