Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - České středohoří a Žatecko - Liběšice - LIBĚŠICE


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

LIBĚŠICE

Negarantovaná informace
Místo:Obecní úřad
Adresa:Liběšice 89, 439 63 Liběšice
Telefon:415725060
Email:obeclibesice(zavináč)seznam(tečka)cz
Pro detail klikni
Zobrazení na mapě

Liběšice leží v kotlině pod jižními vrcholy Českého středohoří, po obou stranách silnice spojující Litoměřice s Českou Lípou. První písemná zmínka o Liběšicích pochází z roku 1057, kdy jsou zmíněny na listině Spytihněva II. Ve 13. a 14. století patřily Liběšice k větším vesnicím s více než 20 poddanskými usedlostmi. Roku 1520 koupil panství Karel Dubanský z Duban, který z Liběšic udělal centrum svého panství, sahajícího od severních svahů Českého středohoří až po Roudnici. Pěstovalo se zde hlavně obilí a chmel, velký význam mělo i koželužství. Kůže z této oblasti se vyvážely až na jezuitské stanice v Paraguayi. V roce1680 došlo k velkému povstání, které zasáhlo i Liběšice, byl poškozen místní zámek. V roce 1838 koupil panství kníže Ferdinand Lobkovic, který ho v roce 1871 prodal velkoprůmyslníkovi z Broumova Josefu Schrollovi. Jeho potomci panství drželi až do roku 1945. v roce 1909 byly Liběšice císařským rozhodnutím povýšeny na městys.


V okolí 10 km najdete

Historické zajímavosti
KOSTEL NANEBEVSTOUPENÍ PANNY MARIE V LIBĚŠICÍCH
KAPLE V LIBĚŠICÍCH
SOCHY V LIBĚŠICÍCH
Přírodní zajímavosti
PŘÍRODNÍ REZERVACE SEDLO U LIBĚŠIC
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku

Zatím nebyly k článku napsány žádné komentáře.
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz