Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Kultura - Břeclav a Pálavské vrchy - Galerie - Břeclav - GALERIE 99 ANTONÍNA VOJTKA V BŘECLAVI


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

GALERIE 99 ANTONÍNA VOJTKA V BŘECLAVI

Negarantovaná informace
Adresa:Slovácká ul. 2587, 690 02 Břeclav
Telefon:+420 519 372 118
Mobil:+420 723 930 015
Email:vojtek(zavináč)vojtek-av(tečka)com
WWW:http://www.vojtek-av.com
Odpovědná osoba:Antonín Vojtek
Pro detail klikni
Zobrazení na mapě

Fotografie (3)[Zobrazit náhledy]

Vznikla 2. prosince 1999 v okresním městě Břeclavi, na ulici Slovácká. Tato galerie má 3 výstavní prostory a každý měsíc se zde prezentuje výtvarný umělec tvořící na profesionální úrovni. V této galerii lze shlédnout dílo Antonína Vojtka v celé šíři, včetně abstraktní tvorby.

Antonín Vojtek, malíř a grafik. Narozen 10. ledna 1934 v Horních Bojanovicích. Žije a pracuje v Břeclavi. Je absolventem Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity Brno. Bývá nazýván “Malířem jižní Moravy”. Na jižní Moravě se narodil, na jižní Moravě žije. Jižní Moravu miluje a celý život ji ztvárňuje svým osobitým způsobem.

Antonín Vojtek se zajímal o výtvarnou tvorbu od mládí. Kreslil a maloval v okolí své rodné obce Horní Bojanovice na břeclavském okrese. Svou výstavní činnost zahájil v této obci v roce 1965. Od té doby do současné doby vystavil svá díla na 150 místech, a to samostatně. V České republice to bylo například v Praze, Brně, Mar. Lázních, Františkových Lázních, Hustopečích u Brna, Břeclavi, Lednici na Moravě, Mikulově, Dačicích, Třebíči, Adamově, Kyjově, Znojmě, Zlíně, Podivíně, Kroměříži, Jihlavě, Olomouci, Tišnově, Slavkově u Brna, Hodoníně … a dalších desítkách míst. V zahraničí: v Německu, Rakousku, Skotsku, Itálii a Řecku. Jeho obrazy jsou zastoupeny v galeriích a soukromých sbírkách v téměř padesáti zemích světa.

V současné době tvoří nejvíce olejomalby. Můžeme však sledovat i jeho tvorbu kresebnou a grafickou, akvarely i plastiky. V posledních létech vychází každoročně barevný kalendář s jeho dílem a patrony se stávají významné osobnosti České republiky (Chantal Poullain, Dagmar Havlová, Livie Klausová).

Expozice:
Galerie A.V. - Vznikla v létě 2003 v Břeclavi na ulici Jana Moláka 3. V této galerii je vystavováno okolo 30 olejomaleb. Tato expozice je stálá a je pouze doplňována novými díly. Navštívit ji lze po předběžné dohodě.
T01 - V obci Živogošče – Blato jižně od Makarské riviéry je galerie pana Brajkoviče. V této galerii jsou vystavena díla Antonína Vojtka, která vytvořil na pobřeží Chorvatska. Jde především o kresby a akvarely.
Atelier A. V. - Lze navštívit v Břeclavi v ulici J. Moláka 3

Otevírací doba:
Denně, kromě pondělí a soboty od 14.00 do 17.00 hod.

Vstupné:
Dobrovolné

Bariéry:
Bezbariérový přístup

Parkování:
Možnost parkování v těsné blízkosti galerie.

Dostupnost:
Autobusové nádraží se nachází cca 200m od galerie,
vlakové nádraží je vzdáleno cca 500m.


V okolí 10 km najdete

Města a obce
BŘECLAV
Historické zajímavosti
KOSTEL NAVŠTÍVENÍ PANNY MARIE V POŠTORNÉ U BŘECLAVI
ŽIDOVSKÁ SYNAGOGA V BŘECLAVI
BŘECLAVSKÝ ZÁMEK
ZÁMEK POHANSKO U BŘECLAVI
ŽIDOVSKÉ PAMÁTKY V BŘECLAVI
Kultura
KINO KORUNA BŘECLAV
MĚSTSKÉ MUZEUM A GALERIE BŘECLAV
Turistika
NS BŘECLAV - POHANSKO - LÁNY
Sport
KRYTÝ BAZÉN BŘECLAV
KOUPALIŠTĚ BŘECLAV
Obchod a služby
INFORMAČNÍ CENTRUM - BŘECLAV
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku

Zatím nebyly k článku napsány žádné komentáře.
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz