Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Historické zajímavosti - Západočeské lázně a Krušné hory - západ - Památná místa a zajímavosti - Karlovy Vary - KARLOVARSKÉ KOLONÁDY


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

KARLOVARSKÉ KOLONÁDY

Negarantovaná informace
Místo:Karlovy Vary
GPS:50°13'30,192"N, 12°52'53,756"E
Pro detail klikni (ortofotomapa)
Zobrazení na mapě

Karlové Vary jsou světově známé lázeňské město podél říčky Teplé, kde se nachází také lázeňské kolonády. Kolonády mohou návštěvníci poklidně procházet a tyto procházky spojit s pitím léčivých termálních vod z pramenů jako Rusalka, Vřídlo, pramen Kníže Václav, Karla IV a další z 13 pramenů.

Mlýnská kolonáda byla vybudována v letech 1871-1881 architektem Josefem Zítkem. Část u Skalního pramene byla dostavěna v roce 1892 a celá tak měří 132 m. Okrajová balustráda je vyzdobena sochami dvanácti měsíců. Střechu nese 124 korintských sloupů. Nachází se zde orchestřiště a pět minerálních pramenů: Pramen Skalní, Pramen Libuše, Pramen Kníže Václav I / Pramen Kníže Václav II, Pramen Mlýnský, Pramen Rusalka.

Sadová kolonáda byla vybudována v letech 1880-1881 architekty Fellnerem a Helmerem. Komplexu původně dominoval Blanenský pavilon - koncertní sál a restaurace, který byl v šedesátých letech 20. století zbourán. Sadová kolonáda původně sloužila jako promenáda Blanenského pavilonu. Kolonáda zůstala stát a v nedávné době byla kompletně zrekonstruována. Na kolonádě a kolem ní najdete 3 minerální prameny: Pramen Hadí, Pramen Sadový, Pramen Svoboda.

Tržní kolonáda byla postavena v roce 1883, jejími architekty byli pánové Fellner a Helmer. Dřevěná stavba ve švýcarském stylu byla postavena na místě první radnice zbořené v roce 1875 nad prameny Tržní a Karla IV. Je zde umístěn Zörklerův reliéf.

Zámecká kolonáda byla vystavěna v letech 1911-1913, jejím architektem byl Friedrich Ohman. Má dvě části: kolonádu Horního pramene a kolonádu Dolního pramene. Ve vnitřních prostorách té dolní je umístěn reliéf Ducha pramenů. Památka secesní architektury je nyní po rekonstrukci v roce 2001 opět veřejnosti otevřena. Najdete zde 2 prameny: Pramen Zámecký dolní a Pramen Zámecký horní.

Vřídelní kolonáda byla postavena v letech 1969-1975, jejím architektem byl prof. Votruba. Hlavní karlovarský pramen Vřídlo zde tryská až do výše 12 m. Původní litinová kolonáda firmy Fellner a Helmer z roku 1879 byla rozebrána na začátku 2. světové války. Patří mezi nejnavštěvovanější, nachází se Tržní kolonádou a Divadelním náměstím, u náměstí Svobody. Ve staré části vřídelního podzemí bude v blízké době znovu zpřístupněna exkursní trasa.

Zajímavosti
volně

Parkování

ZDROJ INFORMACÍ: www.karlovy-vary.cz


V okolí 10 km najdete

Města a obce
1,1 km KARLOVY VARY
2,7 km DALOVICE
6,7 km STANOVICE
9,3 km KYSELKA
9,4 km HROZNĚTÍN
Historické zajímavosti
686 m LÁZNĚ I - CÍSAŘSKÉ LÁZNĚ V KARLOVÝCH VARECH (NKP)
2,6 km STARÝ A NOVÝ ZÁMEK DALOVICE
9,6 km ZÁMEK OSTROV
9,7 km KLÁŠTER PIARISTŮ V OSTROVĚ
Přírodní zajímavosti
3,5 km ÚDOLNÍ NÁDRŽ BŘEZOVÁ
SKALKY SKŘÍTKŮ U KARLOVÝCH VARŮ
Technické zajímavosti
959 m ROZHLEDNA DIANA - KARLOVY VARY
977 m VYHLÍDKA KARLA IV. - KARLOVY VARY
1,6 km GOETHOVA VYHLÍDKA - KARLOVY VARY
3,4 km ROZHLEDNA DOUBSKÁ HORA - KARLOVY VARY
9,4 km ROZHLEDNA BUČINA NAD KYSELKOU
Kultura
125 m MUZEUM ZLATÝ KLÍČ KARLOVY VARY
547 m MUZEUM KARLOVY VARY
951 m GALERIE UMĚNÍ KARLOVY VARY
1,2 km JAN BECHER MUZEUM KARLOVY VARY
2,0 km HVĚZDÁRNA KARLOVY VARY
2,9 km BOTANICKÁ ZAHRADA SZeŠ DALOVICE
Lázně
181 m LÁZNĚ III KARLOVY VARY
Sport
4,5 km GOLF CLUB HÁJE
9,3 km BEACH VOLLEYBALL CLUB CHODOV
Obchod a služby
137 m INFORMAČNÍ CENTRUM - KARLOVY VARY
1,2 km INFORMAČNÍ CENTRUM - KARLOVY VARY II
9,6 km INFORMAČNÍ CENTRUM - CHODOV
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku
Konečně jsem našla nějaký stručný článek na požadované tema.moc dekuji a říkám ''kéž by jich bylo více''
19.01.2008, Petra (88.102.41.165)
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz