Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Turistika - Krušné hory a podkrušnohoří - Naučné stezky - Kadaň - NAUČNÁ STEZKA ŽELINSKÝ MEANDR U KADANĚ


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

NAUČNÁ STEZKA ŽELINSKÝ MEANDR U KADANĚ

Mezi Krušnými horami a Doupovskými vrchy se rozlévá řeka Ohře. V místech, kde její vody opouštějí horské stráně, se nachází královské město Kadaň. U protékající řeky, která opouští město pod železničním mostem z počátku minulého století, začíná naučná stezka "Želinský meandr" v délce 4 km. Přírodní památka Želinský meandr zachovalá ukázka původního charakteru (střední Ohře).

Společenství skal a sutí vybízí k překrásným vycházkám povodím Ohře, kde míjíme vodní elektrárnu Želina (na snímku). Po několika kilometrech východně od Kadaně se řeka vlévá do Nechranické přehrady, jejíž vodní plocha je větší než Máchovo jezero. Je největší sypanou hrází ve střední Evropě o délce 3,3 km. Vodní plocha Nechranic slouží pro sportovní i rekreační účely.
Text : Karel Zárybnický


V okolí 10 km najdete

Města a obce
KADAŇ
Historické zajímavosti
FRANTIŠKÁNSKÝ KLÁŠTER KADAŇ
KADAŇ – MĚSTSKÁ PAMÁTKOVÁ REZERVACE
Obchod a služby
INFORMAČNÍ CENTRUM - KADAŇ
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku
Dnes jsme se vydali naučnou stezkou, začali jsme pod silničním mostem. Prvního půl kilometru NS vede hromadami odpadků, které jsou po chvíli doplněny smradem a splašky, které tečou z odpadních rour do Ohře přes cestu naučné stezky. Tunel z vysoké vegetace, krom něj není vidět vůbec nic. Těsně před jezem NS odbočuje prudce do kopce uzoučkou vysekanou cestičkou, značka k odbočení není vidět. NS byla prý osazena 10 naučnými tabulemi, což je asi pravda, protože nějaké tabule tam jsou, ale text je jenom na čtyřech, a to ještě na dvou z nich stejný. Takže celkem 3 naučné cedule. Na konci NS vyústí na frekventovanou výpadovku a vám nezbyde, než v hustém provozu šlapat 1.5 km zpátky do města. Bylo by dobré tuto stezku zrušit. Nic se na ní nedozvíte, nic neuvidíte, je špatně a nesmyslně značená, vede buď odpadky a splašky nebo v druhé polovině po asfaltu a skončí na výpadovce 1.5 km od města. Je to cesta hrůzy a ztráta času.
05.07.2021, Renata (147.161.27.65)
19.5.2018. Chtěl bych upozornit, že pokud se vydáte po NS z místa mostu přes Ohři - ul. Rokelská, tak se Vám naskytne nepěkný zážitek. Velmi zarostlou NS používají asi nejvíce přítomní bezdomovci. Přes NS ústí do Ohře z města několik odpadních rour. Takže se ve finále prodíráte vysokou travou, cítíte pravé české kanály a vidíte pravé české bezdomovce a odpadky. Po cca 200m jsme se raději vrátili. Takovou NS jsem opravdu ještě neviděl a myslím, že vidět už nechci.
20.05.2018, Tomáš (85.13.109.21)
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:
TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz