Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Jižní Čechy - Cep - CEP


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

CEP

Negarantovaná informace
Adresa:Cep 66, 379 01 Cep
Telefon:+420 384 781 587
Email:obec(zavináč)obeccep(tečka)cz
GPS:48°55'10,815"N, 14°48'24,964"E
Pro detail klikni (ortofotomapa)
Zobrazení na mapě


V okolí 10 km najdete

Města a obce
2,9 km HRACHOVIŠTĚ
6,0 km SUCHDOL NAD LUŽNICÍ
6,2 km MAJDALENA
6,6 km JÍLOVICE
7,5 km DOMANÍN
8,0 km MLADOŠOVICE
8,3 km HAMR
8,9 km PETŘÍKOV
9,7 km TŘEBOŇ
Historické zajímavosti
8,8 km SCHWARZENBERSKÁ HROBKA V TŘEBONI (NKP)
9,7 km ZÁMEK TŘEBOŇ (NKP)
Přírodní zajímavosti
9,3 km RYBNÍK SVĚT U TŘEBONĚ
Technické zajímavosti
9,6 km PIVOVAR REGENT TŘEBOŇ
Kultura
5,0 km VESNICKÉ EKOMUZUEM RŮŽE - KOJÁKOVICE
8,8 km VETERAN MUZEUM JÍLOVICE
9,6 km EXPOZICE TŘEBOŇSKO A LIDÉ
9,7 km KINO SVĚTOZOR TŘEBOŇ
9,7 km DIVADLO JOSEFA KAJETÁNA TYLA TŘEBOŇ
Turistika
9,4 km NAUČNÁ STEZKA "CESTA KOLEM SVĚTA"
9,6 km NAUČNÁ STEZKA ROŽMBERK
Lázně
9,8 km LÁZEŇSKÉ MĚSTO TŘEBOŇ
9,9 km BERTINY LÁZNĚ TŘEBOŇ
Obchod a služby
9,6 km TŘEBOŇSKÁ SOLNÁ JESKYNĚ
9,7 km INFORMAČNÍ CENTRUM - TŘEBOŇ
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku
chtěla bych se zmínit o této obci, která mi učarovala. Je to malebná víska s vlastní prodejnou smíšeného zboží (základní potraviny zajištěny), s obecním úřadem (možnost internetu), s nově opraveným kostelíkem, s možností zahrát si nohejbal, s nedalekým rybníkem zv.Podřezaný a s možnostmi nekonečných procházek do okolí. Nepostradatelná je také místní hospůdka a naproti typický rybník s ostrůvkem k posezení a odpočinku. Obcí prochází cyklistická naučná stezka Okolo Třeboně nebo si můžete vybrat stezku z Třeboně do Suchdola nad Lužnicí. Jsou zde turisticky značené trasy do Nových Hradů (modrá),z nádraží Pilař k rybníku Spolskému (žlutá). V okolí jsou min. tři pískovny, kde se můžete koupat a v okolo Cepu jsou les plné borůvek a hub, rybníky plné ryb, a dýcháte jen zdravý a čistý vzduch. Ještě bych se chtěla zmínit o jednom obyvateli z jedné rekreační chalupy, který opravdu stojí za zmínku. Jeho velkým koníčkem je chalupaření a zároveň i včelaření. Tento pán se zabývá svými včelkami již několik let a dotáhl to k dokonalosti tím, že vystudoval včelařskou školu a zároveň je učitelem včelařství. A můžu Vám opravdu říci, že je to Včelař s velkým V a je radost poslouchat jeho vyprávění o životě včel. Vše Vám ukáže a vysvětlí podle přání a dokáže probudit touhu "vědět" více o tomto společenství. Neustále se zdokonaluje a jeho motto zní: "Vím, že nic nevím" :o) Ale on toho ví opravdu hodně, tolik, že se snaží předat zkušenosti a rady i svým kolegům včelařům. Nikoho neodmítne, naopak s radostí přijímá, nabídne domácí medovinu a vlastní med, ukáže svíčky z vlastní výroby, propolis, pyl a vůbec vše co se včelařiny týče. Navíc je možné u Zemánků přespat, nabízí ubytování, které je komfortní. Majitelé jsou opravdu vstřícní a přátelští, není vyjímkou večerní posezení u vínečka pod pergolou. Velmi příjemné a překvapující byl i dáreček na uvítanou v podobě domácího koláče a kávy a dáreček na rozloučenou v podobě zdravého medu a svíčky. Nezapomínají ani na děti s laskominou. A už jen toto - to jinde není obvyklé :o) Zajistí noční prohlídky hradu, objednají jiné kulturní zážitky dle možností aktuálních akcí a podle přání. Neváhejte a udělejte si výlet. A pokud jižních Čech - tak jedině k Zemánkům (Cep 51) protože tam vždy dostanete něco navíc!
30.07.2009, Sabatini (80.188.199.2)
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz