Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Historické zajímavosti - Plzeňsko - Hrady, zámky a zříceniny - Žinkovy - ZÁMEK ŽINKOVY


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

ZÁMEK ŽINKOVY

Negarantovaná informace
Místo:Měčín
GPS:49°28'54,690"N, 13°24'10,170"E
Pro detail klikni (ortofotomapa)
Zobrazení na mapě

Romantický zámek ležící na břehu Žinkovského rybníka sloužil řadu let jako zotavovna. Původně se jednalo o vodní tvrz, která byla v 17. století přestavěna na zámek. Na konci 19. století její vzhled obohatily prvky italské renesance a německé středověké architektury. Zámek je využíván jako luxusní ubytovací zařízení. Po r. 1948 sloužil zámek jako odborářská zotavovna.

V současné době je zámek od roku 1995 veřejnosti nepřístupný. Zámecký rybník je vypuštěný a stará se o něj Klatovské rybářství.

Poloha : 32 km severovýchodně od města Klatovy. Do obce vede autobusové spojení. Nejbližší vlaková stanice Přeštice.


V okolí 10 km najdete

Města a obce
ŽINKOVY
Historické zajímavosti
6,7 km ZŘÍCENINA HRADU SKÁLA U RADKOVIC
7,8 km STARÝ A NOVÝ ŽIDOVSKÝ HŘBITOV A BUDOVY - ŠVIHOV
8,4 km ZÁMEK V OBCI ČERVENÉ POŘÍČÍ U ŠVIHOVA
8,4 km VODNÍ HRAD ŠVIHOV (NKP)
9,5 km ZÁMEK LUŽANY
Přírodní zajímavosti
6,1 km PP LOUPENSKO
8,5 km JEZEVČÍ SKÁLA U LETIN
Kultura
251 m SKAŠOVSKÉ HRAČKÁŘSTVÍ MĚČÍN
Lázně
6,5 km LÁZNĚ LETINY
Obchod a služby
6,4 km INFORMAČNÍ CENTRUM - ŽINKOVY
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku
11.září 2010 bude mimořádně zpřístupněn zámek Žinkovy: http://www.shscms.cz/ehd/katalog/katalog_detail.php?search_obec=xb5pbmtvdnkyYyYyYy
22.07.2010, yvokniz (77.48.26.69)
Je to taká škoda, že je zámok zavretý. Koncom 80-tych rokov som tam strávila nádherné dva týždne. Ubytovanie v zámocnej izbe, vynikajúca kuchyňa, nádherný rybník aj park. Odvtedy som sa tam vždy chcela vrátiť.
18.06.2010, Barbara (95.103.31.136)
Překvapuje mě, že nabízíte luxusní ubytování v Zámku Žinkovy, který se uzavřel oficiálně 28.03.1993.Od té doby měl dva vlstníky, z nichž druhý pracuje na jeho rekonstrukci. Pracovala jsem na zámku 25 let,je to můj domov, nosím ho v srdci, jelikož to je místo tak charismatické, že každý, kdo se někdy v něm pohyboval, musí mi dát za pravdu. Mám jedno přání: ještě jednou se do něj podívat. Nesmírně bolestné bylo pro mě rozloučení s tímto místem, plným emocí a vzpomínek.Jen pro upřesnění: nejbližší vlaková stanice je v Nepomuku, cca 9 km, spojení z Prahy je pouze v pátek tam a v neděli zpět - ale jen do Nepomuku, nikoli do Žinkov.
17.06.2010, Dostálová Kamila (85.71.172.41)
Na zámku jsme kdysi asi před deseti lety byli ubytovaný, je nádhernej, člověk si připadá jako zámecká paní. Už je ale kolik let rekontruován a jako hotel neslouží. Prý ale za pár let bude. Tak pak doporučuji, je zde krásná krajina.
26.01.2010, Hana (78.80.20.10)
zajímalo by mne kdo je v této době vlastník zámku
12.11.2009, zdenka (94.74.221.250)

Starší komentáře >>>
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz