Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Historické zajímavosti - Jizerské hory a Frýdlantsko - Památná místa a zajímavosti - Rychnov u Jablonce nad Nisou - BAROKNÍ KŘÍŽE V RYCHNOVĚ U JABLONCE


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

BAROKNÍ KŘÍŽE V RYCHNOVĚ U JABLONCE

Negarantovaná informace

Kříže které byly poničeny v 70 letech se díky péči Spolku přátel města Rychnova a jeho Kulturní nadace se podařilo zrekonstruovat.

Klingerův kříž

Kříž stojí na Pelikovické silnici na půli cesty k Zálesí. Stojí na místě, kde byla roku 1805 při loupežném přepadení zavražděna manželka krejčího Klingera.

Ullrichův kříž

Kříž stojí v Mlýnské ulici poblíž mostu. Byl postaven v roce 1804 na paměť loupeže u Tobiáše Ullricha.

Školní kříž

Kříž stojí v aleji na konci Lipové ulice jako upomínka na dobu, kdy v Rychnově padala "mana". Jednalo se o černá zrna nezjištěného původu, která v době velkého hladomoru padala za bouřky z oblohy.

Kříz u cesty

Na polní cestě od statku pana A. Millera k Červenému domu stojí zatím poslední restaurovaný kříž. Jedná se o památku z poloviny minulého století, která původně stála na místě oltáře starého dřevěného kostela.

Pískovcový kříž

Pískovcový kříž se nachází na cestě do Pelikovic a pochází z roku 1781. Podle ústního podání stojí na místě, kde zahynul vozka pod nákladem dlouhého dřeva sváženého pro stavbu Schöffelovy manufaktury.


V okolí 10 km najdete

Města a obce
RYCHNOV U JABLONCE NAD NISOU
Historické zajímavosti
KOSTEL SV. VÁCLAVA V RYCHNOVĚ U JABLONCE
MOROVÝ SLOUP V RYCHNOVĚ U JABLONCE
MANUFAKTURA A VÝROBU DÓZ V RYCHNOVĚ U JABLONCE
SOCHA SV. JANA NEPOMUCKÉHO V RYCHNOVĚ U JABLONCE
POMNÍK PADLÝM V RYCHNOVĚ U JABLONCE
TŘI POMNÍKY KONCENTRAČNÍHO TÁBORA V RYCHNOVĚ U JABLONCE
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku

Zatím nebyly k článku napsány žádné komentáře.
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz