Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Kultura - Hradecko a Podzvičínsko - Galerie - Dvůr Králové nad Labem - GALERIE ZDEŇKA BURIANA - DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

GALERIE ZDEŇKA BURIANA - DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM

Negarantovaná informace
Adresa:Štefánikova 1029, 544 01 Dvůr Králové nad Labem
Telefon:+420 499 329 515
Fax:+420 499 320 564
Email:info(zavináč)zoodvurkralove(tečka)cz;zoo(t...
WWW:http://www.zoodvurkralove.cz
GPS:50°26'4,225"N, 15°48'6,037"E
Pro detail klikni (ortofotomapa)
Zobrazení na mapě

Stálá expozice obrazů světově proslulého malíře Zdeňka Buriana ve Východočeské zoologické zahradě byla poprvé otevřena 17. června 1983. Původní záměr předpokládal instalaci nových rozměrných obrazů, představujících vývoj života na Zemi, vytvořených přímo pro královédvorskou ZOO. Mělo jí tvořit 34 obrazů. V roce 1981 však Zdeněk Burian zemřel a do té doby stačil dokončit jen 22 velkých pláten, která se stala jádrem expozice.

Po umělcově smrti vznikla myšlenka doplnit 22 nových obrazů i obrazy staršími, které by umožnily naplnit původní záměr ucelené představy o vývoji života na naší planetě. A tak bylo v galerii umístěno dalších 53 obrazů z majetku národního podniku Komenium Praha.

V roce 1993 vyhlásilo ministerstvo kultury celý soubor 82 obrazů Zdeňka Buriana s paleontologickou a naučnou tématikou za národní kulturní památku.

Galerie je součásti ZOO DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM.

ZAJÍMAVOSTI

Galerie Pravěk očima Zdeňka Buriana je koncipována chronologicky po jednotlivých časových období do čtyř průchozích sálů.

DOSTUPNOST

  • Vzdálenost vzdušnou čarou: Město Dvůr Králové nad Labem leží v Královéhradeckém kraji, 40 km severně od Hradce Králové.
  • Vlakem: žst. Dvůr Králové nad Labem (trať č. 030 Jaroměř–Liberec),vzdálenost asi 3,5 km. Můžete jet autobusem, případně oba způsoby zkombinovat (ne všechny autobusy zajíždějí až k zoo).
  • Autobusem: Autobusové nádraží se nachází ve východní části města. Pěšky je to do zoo přes centrum asi 2 km, v období od 29. května do 30. září můžete použít autobus. Autobusové linky jsou zařazeny do systému IREDO (společná jízdenka pro vlaky i autobusy). Autobusová zastávka ZOO.
  • Pěšky: z centra města po Štefánikově ulici.
  • Na kole: cyklotrasa č. 2 "Labská"
  • Autem: Příjezdové cesty jsou velmi podrobně a zřetelně značeny. Přímo u zoo se nachází velkokapacitní parkoviště pro 700 automobilů, na kterém je možno parkovat v rámci vstupenky do zoo zdarma.

Zdroj informací: http://www.zoodk.cz


V okolí 10 km najdete

Města a obce
938 m DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM
10,0 km CHOTĚVICE
Historické zajímavosti
7,5 km HOSPITAL KUKS (NKP)
Přírodní zajímavosti
3,8 km PŘEHRADA LES KRÁLOVSTVÍ U BÍLÉ TŘEMEŠNÉ
Technické zajímavosti
7,8 km RAISOVA CHATA S ROZHLEDNOU
Kultura
205 m SAFARI PARK DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM
7,5 km ČESKÉ FARMACEUTICKÉ MUZEUM KUKS
9,3 km PAMÁTNÍK KARLA JAROMÍRA ERBENA - MILETÍN
Turistika
7,9 km VRCH ZVIČINA
Sport
6,1 km KOUPALIŠTĚ LANŽOV
8,0 km SKI AREÁL ZVIČINA
Obchod a služby
908 m INFORMAČNÍ CENTRUM - DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku

Zatím nebyly k článku napsány žádné komentáře.
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz