Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Přírodní zajímavosti - Zlínsko a Hostýnské vrchy - Chráněná území - Lukov - PP KRÁLKY U LUKOVA


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

PP KRÁLKY U LUKOVA

Přírodní památku Králky tvoří skalní útvary tvořené pískovcovými a slepencovými paleogenními lavicemi. Leží na vrcholu hřbetu v lese nedaleko zříceny hradu Lukov v Hostýnských vrších, 1 km sv. od obce Lukov, červená značka, v nadmořské výšce kolem 465 m, katastrální území Lukov. Výměra 2,5329 ha. Vyhlášeno roku 1991.

Počátkem 19. století tu došlo k setkání mladých příslušníků hraběcích rodin Seilernů z Lukova-Lešné a Magnisů ze Strážnice. Na památku spříznění bylo toto místo kamenicky upraveno vtesanými sedadly do skály s kameným stolem před nimi.

Nápis z té doby je dosud čitelný: OCTAVIA GRÄFIN MAGNIS 1838


V okolí 10 km najdete

Města a obce
LUKOV
Historické zajímavosti
HRAD LUKOV U ZLÍNA
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku
DObrý den.Ráda bych se dozvěděla co se děje s naší morálkou.Nedávno jsem procházela kolem říčky Juhyně k nádraží v Podhradní Lhotě.Zděsila jsem se co že se to děje.Je tam naváženo kolem říčky plno nějaké hlíny a zároveň i slínoviska.Nevím jak pro ostatní,ale pro mne je to šok.Já pod názvem chráněná krajinná oblast vidím něco co si opravdu chráníme a ne to,co sami ničíme.Mrzí mne přístup městského ůřadu,který o tom zajisté ví.Možná si někdo přečte můj dopis a poradí co dál.Budu vděčná za každou radu.Ráda bych jednou svým vnoučatům tuto krajinu ukázala jako pěknou a ne,že jim budu za pár let vyprávět:jo děti,to kdysi tady bylo moc pěkný místo,byly tady stromy,voda,plno úptáků,vysoké zvěře.....
13.03.2008, Františka Novotná (83.208.133.53)
Česká obec sokolská pořádá v sobotu 6.října 2007 v rámci turistického projektu Sokolské cesty společné setkání tělocvičných jednot Sokol na hradě Lukov (zahájení v 10 hod. na louce u parkoviště pod hradem. Připraveny turistické trasy, pro mládež zálesácký závod v přírodě, pro odvážné přenocování pod hradem.
26.09.2007, Jiří Němec (85.207.191.197)
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz