Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Turistika - Střední Morava - Haná - Turistické stezky - Slatinice - VYHLÍDKA U SLATINIC


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

VYHLÍDKA U SLATINIC

Na Slatinice a okolní roviny Hané je pěkný pohled z "Vyhlídky" / na Malém Kosíři/ v každém ročním období. Slatinice jsou z části zakryty vysokými stromy. V dálce spatříme města Litovel, Šternberk, Olomouc, Přerov. Na úpatí pohoří Nízkého Jeseníku nemůžeme přehlédnout poutní kostel sv. Kopeček u Olomouce. V hanáckých rovinách tvoří dominantu kraje kostel v Dubu nad Moravou. Za dobré viditelnosti můžeme spatřit nejvyšší horu Moravy Praděd s televizním vysílačem, který je nejvýše položenou stavbou v ČR. Při pohledu k jihovýchodu spatříme Hostýnské vrchy s poutním kostelem. Na jihu můžeme zahlédnout věž zámku v Tovačově.

Popis trasy na "Vyhlídku"
Před lázněmi se nachází rozcestník turistických cest. Vydáme se po žluté turictické značce směr Čechy pod Kosířem. Projdeme lázeňským areálem /kolem turistické mapy/, přijdeme k hotelu Balnea. Zde opustíme žlutou turistickou značku a pokračujeme po cyklotrase č. 6034, kolem sportovního hřiště, za ním odbočíme doprava. Asi po 500 metrech opustíme cyklotrasu, která již pokračuje polní cestou směrem na Slatinky a Velký Kosíř. Odbočíme vpravo po asfaltové cestě do kopce. Přicházíme k vodojemu, pokračujeme rovno a po 50 metrech asfaltová cesta končí. Zde odbočíme vpravo do kopce a jsme na "Vyhlídce". Nyní již schází jenom pěkné počasí s dobrou viditelností.

zdroj : http://slatinice.webzdarma.cz


V okolí 10 km najdete

Města a obce
SLATINICE
Historické zajímavosti
KOSTEL NANEBEVZETÍ PANNY MARIE VE SLATINICÍCH
LICHTENŠTEJNSKÝ HOSPODÁŘSKÝ DVŮR VE SLATINICÍCH
SMÍRČÍ KŘÍŽ VE SLATINICÍCH
Technické zajímavosti
MLÝN VE SLATINICÍCH
Lázně
LÁZNĚ SLATINICE U OLOMOUCE
Sport
SOKOLOVNA SLATINICE
TENISOVÉ KURTY VE SLATINICÍCH
HŘIŠTĚ VE SLATINICÍCH
BAZÉN VE SLATINICÍCH
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku

Zatím nebyly k článku napsány žádné komentáře.
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz