Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Historické zajímavosti - Kladské pomezí - Církevní stavby a sakrální objekty - Police nad Metují - BENEDIKTINSKÝ KLÁŠTER POLICE NAD METUJÍ


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

BENEDIKTINSKÝ KLÁŠTER POLICE NAD METUJÍ

Negarantovaná informace
Adresa:Klášter 1, Police nad Metují
Telefon:+420 491 423 248
Fax:+420 491 423 248
Pro detail klikni
Zobrazení na mapě

Benediktinský klášter pochází ze 13. století. Je tvořen komplexem barokních jednopatrových budov kolem dvou obdélníkových dvorů, které přiléhají k jižní straně klášterního kostela. Přestavba do dnešní podoby byla zahájena v roce 1676, dokončena byla v roce 1772.

Klášterní kostel Nanebevzetí P. Marie je raně gotická trojlodní bazilika s pětiboce uzavřeným vyvýšeným presbytářem. Původní jižní věž byla v roce 1723 zbourána a nahrazena roku 1724 novou. V presbytáři je na levé straně v lomené sedile freska Kristovy hlavy z roku 1300, která byla odkryta při rekonstrukci chrámu v roce 1954. K cennému zařízení patří i osmiboká kamenná křtitelnice se znaky z 15. století. V letech 1894 - 1895 byl interiér kostela vymalován, vybaven pseudogotickými oltáři, kazatelnou, lavicemi a celý byl nově vydlážděn.

V Laudonově sálu se nachází muzeum města Police nad Metují. V jeho expozici je výstava selského nábytku, součástí prohlídky jsou i reprezentační pokoje opata a kaple. V těsné blízkosti kláštera je zpřístupněna "stará škola" v roubené stavbě ze 17. století.


V okolí 10 km najdete

Města a obce
POLICE NAD METUJÍ
Přírodní zajímavosti
VRCH OSTAŠ – SKALNÍ ÚTVAR KOČIČÍ HRAD
CHKO BROUMOVSKO
Kultura
MUZEUM STAVEBNICE MERKUR V POLICI NAD METUJÍ
MUZEUM MĚSTA POLICE NAD METUJÍ
DIVADLO POLICE NAD METUJÍ
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku

Zatím nebyly k článku napsány žádné komentáře.
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:
TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz