Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Historické zajímavosti - Střední Morava - Haná - Církevní stavby a sakrální objekty - Slatinice - KOSTEL NANEBEVZETÍ PANNY MARIE VE SLATINICÍCH


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

KOSTEL NANEBEVZETÍ PANNY MARIE VE SLATINICÍCH

Negarantovaná informace
WWW:http://slatinice.webzdarma.cz
Pro detail klikni
Zobrazení na mapě

Fotografie (1)[Zobrazit náhledy]

Barokní kostel tvoří krásnou dominantu obce Slatinice u Olomouce. Byl vybudován v letech 1769 - 1772 Janem Freiwaldem z Prostějova. Nástropní fresky namaloval Jan Pillz. Barokní stavba zajímavého oválného půdorysu, byla vybudována na místě starší svatyně známé již z roku 1720. Na věži kostela jsou tři zvony.Varhany pocházejí z roku 1773. Na jejich opravu se pořádají varhanní koncerty. Okolo kostela se původně rozkládal hřbitov, kde se již od roku 1878 nepochovává. Hřbitov je obehnán ohradní zdí se čtrnácti zastavením křížové cesty. Jihozápadně od vchodu do kostela se nachází fara. Stavba z roku 1772.

Vedle kostela je postavena kaple Panny Marie z počátku 19. století. Stavba obdélnikového půdorysu s bočním přístavkem sloužila původně jako márnice.


V okolí 10 km najdete

Města a obce
SLATINICE
Historické zajímavosti
LICHTENŠTEJNSKÝ HOSPODÁŘSKÝ DVŮR VE SLATINICÍCH
SMÍRČÍ KŘÍŽ VE SLATINICÍCH
Technické zajímavosti
MLÝN VE SLATINICÍCH
Turistika
VYHLÍDKA U SLATINIC
Lázně
LÁZNĚ SLATINICE U OLOMOUCE
Sport
SOKOLOVNA SLATINICE
TENISOVÉ KURTY VE SLATINICÍCH
HŘIŠTĚ VE SLATINICÍCH
BAZÉN VE SLATINICÍCH
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku

Zatím nebyly k článku napsány žádné komentáře.
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz