Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Sport - Slovácko a Bílé Karpaty - Lyžování - Starý Hrozenkov - SKICENTRUM MIKULČIN VRCH


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

SKICENTRUM MIKULČIN VRCH

Negarantovaná informace
Místo:Chata Lopata
Adresa:Mikulčin Vrch , 687 74 Starý Hrozenkov
Mobil:+420 776 021 519
Email:chatalopata(zavináč)gmail(tečka)com
WWW:https://www.skicentrumbilekarpaty.cz/
GPS:48°57'0,160"N, 17°48'6,160"E
Pro detail klikni (ortofotomapa)
Zobrazení na mapě

Fotografie (21)[Zobrazit náhledy]

Lyžařský areál Mikulčin vrch patří ve Zlínském kraji k jedné z frekventovaných oblastí sjezdového i běžeckého lyžování, školních lyžařských výcviků, zimní turistiky, rekreace a jiných pohybových aktivit návštěvníků z celého okolí Uherského Brodu, Uherského Hradiště, Zlína, Břeclavi a Trenčína. Nachází v severovýchodní části Bílých Karpat ve výšce 799 m n. m. v chráněné krajinné oblasti vzdálené 20 km od Uherského Brodu směrem na Trenčín.

AKTUÁLNÍ STAV

... Aktuální informace o úpravě ...

VYBAVENÍ

V areálu jsou 3 vleky s celkovou přepravní kapacitou 2450 os./hod. a 3 lyžařské tratě s celkovou délkou 2350 m, pravidelně upravovány rolbami.
Svah o šířce 40 m.
Systém technického zasněžování ARECO.
Osvětlení svahu Lopata.
Orientace svahů na sever.

SLUŽBY

  • Občerstvení: bufet v chatě Lopata, bufety na svahu buňkového typu, bufet u parkoviště.
  • Sáňkování a bobování je povoleno pouze po pravé straně svahu Lopata.
  • Služebna Horské služby v prostoru horní stanice vleku Lopata.
  • Lyžařský škola: ano
  • Půjčovna: ne
  • Skservis: ne
  • Snowpark: ne
  • Skibus: ne
  • Ubytování - Chata Lopata, turistická ubytovna, kategorie A, ubytovací kapacita 35 lůžek ve dvou, tří, čtyř a šestilůžkových pokojích, pro samostatné vaření dvě vybavené kuchyňky v přízemí a prvním podlaží, cena za lůžko 190Kč/osoba/1den, 150 Kč/osoba pro 2 a více nocí, tel. 572 646 902.

BĚŽECKÉ TRATĚ

Pro běžkaře jsou k dispozici tratě v různých délkách od 3 – 10 km v celkové delce asi 70 km. Jsou barevně značeny po lesních a lučních vrstevnicích v okolí Milulčina Vrchu a hřebenech Malého a Velkého Lopeníku, Kykule, Machnáče a Bošácké Doliny.

DOSTUPNOST

Dostupnost autem po silnici E50 z Uherského Brodu, cca 18 km směrem na Trenčín, před motorestem Rasová odbočit vpravo na Mikulčin Vrch cca 3 km k velkému parkovišti u chaty Lopata. Parkoviště u chaty Lopata, kapacita 100 aut, zdarma; 100 m vzdálenéné parkoviště, kapacita 200 aut, s poplatkem.
Dostupnost autobusem z Uherského Brodu směrem na Starý Hrozenkov, na zastávce u motorestu Rasová přestup na Mikulčin Vrch nebo od vlakového nádraží v Bojkovicích, přímý směr motorest Rasová, Mikulčin Vrch, zastávka u chaty Lopata, (omezená link. autobusová doprava).

Zdroj informací: www.skicentrumbilekarpaty.cz


V okolí 10 km najdete

Města a obce
1,6 km LOPENÍK
5,3 km BŘEZOVÁ (UHERSKÉ HRADIŠTĚ)
8,8 km STRÁNÍ
9,7 km BOJKOVICE
STARÝ HROZENKOV
Historické zajímavosti
9,3 km SKLÁRNA KVĚTNÁ V STRÁNÍ
9,4 km ZÁMEK NOVÝ SVĚTLOV - BOJKOVICE
Technické zajímavosti
3,9 km ROZHLEDNA VELKÝ LOPENÍK
Kultura
4,9 km PAMÁTNÍK J. A. KOMENSKÉHO V KOMNI
9,9 km MUZEUM BOJKOVSKA
Turistika
731 m MIKULČIN VRCH
1,6 km NÁUČNÁ STEZKA LOPENÍK
3,9 km VELKÝ LOPENÍK
9,3 km NAUČNÁ STEZKA KVĚTNÁ
Sport
5,3 km VODNÍ NÁDRŽ ORDĚJOV U BÁNOVA
9,5 km LYŽAŘSKÝ AREÁL ŠTRBÁŇ VE STRÁNÍ
Obchod a služby
8,4 km INFORMAČNÍ CENTRUM - STRÁNÍ
9,7 km INFORMAČNÍ CENTRUM BOJKOVSKA
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku
Ski areál Bílé Krapaty Mikulčin vrch je momentálně nejhůře fungující středisko co se mediální stránky týče, nejsou schopni uvést základní data pro sjezdaře, ani pro běžkaře, tedy jaká v místě je výška sněhové pokrývky. Že by to neuměli změřit? Přitom na svém webu mají samostatnou záložku "SNÍH", nevím tedy na co?
14.01.2017, Jan (217.170.105.19)
Stupava - 30 cm, Osvětimany - 50 cm, Milukčin vrch - 0-12 cm. To vše na sjezdovkách, protože kromě Mikulčáku je mimo ně všude v nižších polohách bez sněhu. Jenže na Mikulčáku nový majitel toho neumí využít (klimatických podmínek pohoří B.K. 800 m.n.m, ale od 2.12. 2012 nezasněžovali i když tvrdili že zasněžují třemi děly. Proto mají 0-12 cm sněhu? Osvětimany 300 m.n.m a mají 50 cm umělého sněhu. Prostě protože umí a chcou!!! Na rozdíl od Lopaty a těch neschopných lidí z nového vedení lyž. klubu.
17.12.2012, Karel (217.170.96.60)
To BeeastDemon - myslím, že nemáš pravdu. To co tady trvdíš je lež, protože jinde na Filipově či Stupavě loni celý prosinec zasněžovali. Inverze byla až od 800 m.n.m., takže do této výšky se vejde i Mikulčák a Lopata o průměrné nadmořské výšce 550 - 750 m.n.m, proto mohli klidně zasněžovat ale nechtěli investovat do výroby sněhu! Díval jsem se na výpis podrobných dat - teplota, oblačnost pro Milkulčák a není pravda, že nešlo zasněžovat.Raději se snažte něco dělat jinak, než si tady přihrávat kecy na webu, to Vám nepomůže!!!
10.12.2012, Honza (217.170.96.60)
Zdravím Vás a ptám se proč neuvádíte aktuální situaci na sjezdovce Lopata, už se těšíme na lyžování, děkuji
07.12.2012, Marie (94.125.216.7)
Udává se u sjezdovek na Mikulčině vrchu jejich délka. Chybí ale převýšení. Děkuji.
11.03.2012, Stanislav (85.70.214.121)

Starší komentáře >>>
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz