Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Sport - Krušné hory a podkrušnohoří - Plavání a vodní sporty - Chomutov - KAMENCOVÉ JEZERO U CHOMUTOVA


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

KAMENCOVÉ JEZERO U CHOMUTOVA

Negarantovaná informace
WWW:http://www.kamencovejezero.cz
GPS:50°28'20,350"N, 13°25'30,980"E
Pro detail klikni (ortofotomapa)
Zobrazení na mapě

Jako přírodní zajímavost
Kamencové jezero o rozloze 16 ha se nachází v malebném přírodním areálu na okraji města Chomutova. Jezero vzniklo zatopením dolů na kamenec a síru, jejichž původ je datován až od roku 1588. Voda jezera obsahuje dusitany, dusičnany, chloridy, amoniak a železo a je velmi prospěšná lidskému organismu. Kvalitou a účinkem byl pramen hodnocen stejně jako minerální rašelinové lázně, kterými se léčí ve Františkových lázních.

První zmínky o jezeru pocházejí z roku. První záznamy o výskytu kamence jsou až z roku 1556. Práva k jeho dolování byla vydána v roce 1558. Tehdejší jezero bylo velmi malé. Později vystoupila vodní hladina nad původní úroveň a rozlila se do okolních zahrad, vinic a obory. Dnes voda zatápí celý bývalý kamencový lom. Vodní nádrž vznikla zřejmě provalením spodních vod při otvírce štoly.

V roce 1894 byly v blízkosti jezera založeny lázně a v roce 1902 léčebný ústav, který využíval pramene obsahujícího kamenec a jiné nerosty. Lázně Kamencová huť, vystavěné v těsné blízkosti jezera, léčily katary horních cest dýchacích, ženské nemoci, dnu, anemii, revmatismus a nemoci ledvin. Protože železo zůstává v roztoku vody i při jejím zahřátí, při koupeli se resorbuje a může ovlivnit i tvorbu krve. Kyselina sírová, sírany železa a hliníku působily stahujícím účinkem a byly proto hodnoceny neméně než minerální rašelinné lázně, kterými se léčí ve Františkových lázních. V původní lázeňské budově se v současné době nachází ředitelství Podkrušnohorského zooparku.

Jako Rekreační areál
Chatová osada a kempink postupně vznikaly od roku 1960. V roce 1996 byla zpracována poslední architektonická studie na rozvoj územního celku areálu Kamencového jezera podle níž je v současné době areál postupně modernizován tak, aby ve všech směrech odpovídal požadavkům na rekreačně-sportovní areál. Je atraktivním místem pro výlety a rekreační pobyty. Kamencové jezero nabízí upravené pláže a mola, včetně nudistického sektoru, poskytující pohodlí při opalování i koupání, zapůjčení loďky, využití vodolyžařského vleku (770 m, rychlost 30 - 60 km/hod) či řady sportovišť přímo v areálu (minigolf, tenis,kuželna (4 dráhy), stolní tenis, volejbal, nohejbal, apod.). V těsné blízkosti je Podkrušnohorský Zoopark a podél areálu vede asfaltová cyklistická steska o délce 3,2 Km. Cca 400 m od areálu je zastávka ČD a přímo u areálu jsou zastávky městské hromadné dopravy. Ve večerních hodinách můžete přímo v areálu posedět v některé z restaurací a kiosků, příp. navštívit letní kino. Milovníci přírody jistě uvítají možnost návštěvy přilehlého zooparku. Voda Kamencového jezera je nejen zdraví prospěšná ale díky svému složení neumožňuje růst vodních řas či sinic, takže bezpečné koupání je garantováno po celou sezónu.

Poloha: jezero je od centra Chomutova vzdáleno asi 15 minut chůze


V okolí 10 km najdete

Města a obce
1,4 km CHOMUTOV
3,5 km JIRKOV
6,4 km BLATNO
9,0 km KŘIMOV
Historické zajímavosti
660 m VINOHRADSKÁ KAPLE V CHOMUTOVĚ
922 m MĚŠŤANSKÝ PIVOVAR V CHOMUTOVĚ
1,4 km KLÁŠTER CHOMUTOV
1,4 km KOSTEL SV. BARBORY V CHOMUTOVĚ
4,7 km ZÁMEK ČERVENÝ HRÁDEK U JIRKOVA
Přírodní zajímavosti
7,4 km BEZRUČOVO ÚDOLÍ - PŘÍRODNÍ PARK
8,2 km ÚDOLNÍ NÁDRŽ KAMENIČKA U CHOMUTOVA
9,0 km NÁRODNÍ PŘÍRODNÍ REZERVACE JEZERKA U JIRKOVA
9,1 km PŘEHRADA JEZEŘÍ V KRUŠNÝCH HORÁCH
Technické zajímavosti
2,0 km ROZHLEDNA STRÁŽIŠTĚ U CHOMUTOVA
3,1 km BUNKR NA KOČIČÁKU U BLATNA
4,3 km VODNÍ NÁDRŽ JIRKOV
8,4 km VODNÍ NÁDRŽ KŘIMOV
Kultura
315 m SKANZEN STARÁ VES CHOMUTOV
382 m PODKRUŠNOHORSKÝ ZOOPARK CHOMUTOV
1,2 km MĚSTSKÉ DIVADLO V CHOMUTOVĚ
1,4 km MĚSTSKÁ GALERIE ŠPEJCHAR V CHOMUTOVĚ
1,4 km OBLASTNÍ MUZEUM V CHOMUTOVĚ
Lázně
1,2 km MĚSTSKÉ LÁZNĚ CHOMUTOV
Sport
370 m MINIGOLFOVÉ HŘIŠTĚ V CHOMUTOVĚ
1,7 km ZIMNÍ STADIÓN V CHOMUTOVĚ
5,6 km RANČ U MATĚJE - BLATNO
Obchod a služby
1,5 km MĚSTSKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM CHOMUTOV
8,4 km HORSKÁ SLUŽBA STANICE PYŠNÁ
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku

Zatím nebyly k článku napsány žádné komentáře.
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz