LOUTKOVÉ DIVADLO TŘEMOŠNÁ

Negarantovaná informace
Adresa:Tyršova 916, 330 11 Třemošná
Telefon:+420 377 953 651
Email:info@ddmkamarad.cz
WWW:http://ldtremosna.wz.cz
GPS:49°48'57,881"N, 13°23'18,988"E
Pro detail klikni (ortofotomapa)
Zobrazení na mapě

Třemošenské amatérské loutkové divadlo je druhým nejstarším souborem působícím již od roku 1921 v západních Čechách, v městě Třemošná, které leží 10 km severně od Plzně. Soubor hraje představení pro děti různých věkových kategorií marionetami, jednoručními a dvouručními maňásky nebo javajkami. V repertoáru třemošenského loutkářského souboru převládají klasické pohádky. Většinu svých představení hraje na domovské scéně v DDM Kamarád, ale zároveň také pořádá zájezdová představení po českých městech a obcích. Zřizovatelem je Dům dětí a mládeže Kamarád Třemošná, příspěvková organizace.

Loutkové divadlo v Třemošné vděčí za svoji existenci prvorepublikovým učitelům, kteří v roce 1921 začali hrát dětem loutková představení a koupili si klasické Alšovy loutky pětadvacítky. Měli zájem o kvalitní hraní a pozvali si proto profesora Josefa Skupu z Plzně, který je do loutkohereckých tajů zasvětil. Tak se tedy před 80 lety objevilo první amatérské loutkové divadlo na venkově v západních Čechách.

Divadlo dnes tvoří skupina dospělých a skupina „dětí“. V souboru je 15 stálých členů a 5 „občasných“ členů. Bohužel je nutno poznamenat, že jen 5 členů je z Třemošné, ostatní dojíždějí z Plzně. Třemošňáci asi nemají dostatečnou odvahu a kuráž podílet se na činnosti svého divadla. My však věříme, že i třemošenští najdou cestu mezi členy souboru.

Otevírací doba


Vstupné


Dostupnost


ZDROJ http://ldtremosna.wz.cz