LÁZNĚ BOHDANEČ

Negarantovaná informace

Lázeňská historie města se začala psát roku 1897, kdy zdejší rodák Jan Veselý přišel s myšlenkou využít blízká ložiska rašeliny k léčebných účelům a v prostorách bývalého lihovaru otevřel první slatinné lázně. Do dnešního dne vyrostly v moderní lázně, které jsou proslulé nejen svými léčebnými výsledky, ale také příjemnou, téměř rodinnou atmosférou.

Komplex pohodlných a příjemných pavilonů leží na rozhraní krásného lesoparku a městečka Lázně Bohdaneč. Všechny lázeňské domy propojuje zastřešená kolonáda s obchody a službami navazující prosklenou stěnou na pečlivě udržovanou zeleň patrového atria. Hostem lázní byla řada významných osobností české historie, jako např. T.G.Masaryk či architekt Josef Gočár, z jehož četných projektů realizovaných v Lázních Bohdanči je nejcennější funkcionalistický lázeňský pavilon nesoucí jméno svého tvůrce.

Lázně se specializují na léčbu zánětlivých revmatologických onemocnění, artrózy, vertebrogenní syndromy, poúrazových, předoperačních, pooperačních a bolestivých stavů pohybového ústrojí. Základem léčebných úspěchů jsou slatinné, uhličité, sirné, jódové, perličkové, vířivé a bylinné koupele spolu s masážemi, plaváním, rehabilitací, plynovými injekcemi, parafínem a elektroléčbou.