MEDVĚDÁRIUM BEROUN

Negarantovaná informace
Adresa:266 01 Beroun
Telefon:+420 737 258 162
Email:beroun@ave.cz
WWW:https://www.mesto-beroun.cz/pro-turisty/ti...
GPS:49°57'47,581"N, 14°3'57,856"E
Pro detail klikni (ortofotomapa)
Zobrazení na mapě

Na městské hoře v Berouně bylo v roce 2000 vybudováno ojedinělé medvědárium. Svůj domov v něm našli medvědí mláďata Vojta, Kuba a Matěj, kteří se narodili 13. ledna 2000 v Českém Krumlově. Jejich rodiči jsou Kateřina a Vok – medvědi ze zámku v Českém Krumlově. Medvědí mláďata se do Berouna dostala díky chovateli Janu Černému a režiséru Václavu Chaloupkovi, který o nich natočil večerníček.

ZAJÍMAVOSTI

Každý rok se v den medvědích narozenin koná u jejich výběhu narozeninová oslava, které se pravidelně účastní i pan Václav Chaloupek. K 15. narozeninám dostali medvědi své vlastní "občanské průkazy". Bylo to v roce 2015, kdy Beroun oslavil 750 let od svého založení. Dnes už můžete v medvědáriu vidět jen Kubu a Matěje. Nejmenší Vojta zemřel 13.4.2016 na srdeční příhodu.

EXPOZICE

Na první pohled to vypadá, že jsou medvědí bratři k nerozeznání. Matěj se však dá poznat podle světlého pruhu na zádech. Kuba je zase kulatější.
Výběh doplňuje železobetonová stavba medvědince, ve které jsou boxy - ložnice a přípravna krmiva. V areálu je i bazén, prolézačky a pyramida, aby si medvědí mláďata měla kde hrát. Medvědy můžete pozorovat podél celého výběhu, nebo ze střechy medvědince, která je upravena jako vyhlídková terasa.

SLUŽBY

Hned u medvědária je stánek s občerstvením a dřevěné dětské hřiště.
Můžete zde také navštívit rozhlednu, ze které je nádherný výhled.

OTEVÍRACÍ DOBA

Medvědárium je volně přístupné během celého roku.

DOSTUPNOST

Medvědárium leží na Městské hoře, přibližně 5 minut od Husova náměstí (centrum Berouna) a 15 minut od vlakového nádraží.

ZDROJ INFORMACÍ: IC Beroun