BOTANICKÁ ZAHRADA - PRAHA TROJA

Negarantovaná informace
Adresa:Trojská 800/196, 171 00 Praha 7 – Troja
Telefon:+420 234 148 122
Email:info@botanicka.cz
WWW:https://www.botanicka.cz
GPS:50°7'5,630"N, 14°24'46,190"E
Pro detail klikni (ortofotomapa)
Zobrazení na mapě

Botanická zahrada poskytuje návštěvníkovi relaxaci v každém ročním období. Uchovává na ploše 30 ha rozsáhlou sbírku téměř 20.000 rostlin.
Botanická zahrada byla založena již v roce 1968, ale teprve v roce 1992 byla otevřena pro veřejnost.

EXPOZICE

Hlavní přístupnou částí zahrady je úvodní expozice. Tvoří ji parkově upravená plocha mezi správní budovou v Nádvorní ulici a vinicí sv. Kláry.
Japonské zahrady byly veřejnosti zpřístupněné v roce 1997. Jejich dominantou je jezírko s ostrůvkem ve tvaru želvy.
Na příkrém jižním svahu botanické zahrady byla vybudována expozice flóry Středomoří a Turecka. Ploše dominují vápencové skalky, na kterých se můžeme setkat s typickými zástupci květeny hor, skal a skalních stepí Turecka a Evropy.
K zahradě patří také přírodní park Drahaň-Trója s 3 km dlouhou nauční stezkou, která začíná před hlavním vchodem botanické zahrady.
Mimo to k botanické zahradě patří také archeopark a dětské hřiště. Archeopark slouží k jednorázovým akcím, jejichž cílem je zpřístupnit široké veřejnosti poznatky o životě našich předků. Dětské hřiště je rozděleno na 2 části. Horní část je pojata jako oppidum, spodní část je umístěna v březovém háji. Kromě dřevěného indiánského teepee je zde i ohniště a lavice k posezení. Hřiště je celý rok volně přístupné. Leží v lese, mimo současný expoziční areál zahrady.

Skleník Fata Morgana
Tropický skleník Fata Morgana se nachází mimo areál na jižním svahu trojské stráně a je zapuštěn do skalnatého terénu. Plocha skleníku cca 1750 m2 je rozdělena na tři samostatné částí s rozdílnou teplotou a vlhkostí vzduchu: suchomilná vegetace tropů a subtropů, vegetace nížinného deštného lesa a vlhkých tropů a chladné a drsné prostředí vysokých hor.

PROVOZNÍ DOBA

LEDEN, ÚNOR, LISTOPAD, PROSINEC: 9 - 16 hod.
BŘEZEN - ŘÍJEN: 9 - 19 hod.

CENÍK

  • Plné vstupné 150 Kč
  • Snížené vstupné 75 Kč.
  • Rodinné vstupné 415 Kč/2+3.
  • Vstupné platí do venkovních expozic a skleníku Fata Morgana

BARIÉRY

Přístup do botanické zahrady je bezbariérový. Část expozice obsahuje informační systém pro zrakově postižené s popiskami rostlin v Braillově písmu.
Přístup do skleníku je bezbariérový.

DOSTUPNOST

Metro trasa C - Nádraží Holešovice, bus 112 do stanice Zoologická zahrada a odtud pěšky dle značení.

Zdroj informací: www.botanicka.cz