DIVADELNÍ SOUBOR PROPADLO Z VÁCLAVOVIC

Negarantovaná informace

Vznikl v roce 1987. Za období své exixtence uvedl třináct původních pásem a her. Představuje typ autorského divadla. To znamená, že texty až na drobné výjimky pocházejí z vlastní tvůrčí dílny. Jejich autorem je v naprosté většině umělecký vedoucí souboru Stanislav Kolář.

Na počátku své činnosti se soubor zaměřil pouze na kabaretní pásma scének a písniček převážně satirického charakteru. Později však začal usilovat o tématicky kompaktnější celky. Vyvrcholením tohoto směřování byly tři původní komedie Evropský dům, Všechny cesty vedou do Říma a Balón, uvedené v premiéře v letech 1996, 1998 a 2002. Ty měly u publika spolu s pásmem Dál od pípy nebo Co staletí dala největší úspěch.

Dlouhá léta se soubor zaměřoval na venkovské publikum, nyní svá představení stále častěji uvádí i v městských klubových zařízeních (frýdecký Stoun, ostravský Atlantik, Prostor, Boomerang...). Propadlo je multigeneračním divadlem, za jehož existence se v něm vystřídalo již 30 herců. V posledním období jeho členskou základnu posílilo několik nových mladých hereckých tváří. Domovskou scénou PROPADLA je nyní sál restaurace Čepaník ve Václavovicích.