DOSTIHOVÁ DRÁHA SLUŠOVICE

Negarantovaná informace
Telefon:+420 577 98 11 85, 577 98 15 33
Mobil:+420 603 869 131
Email:info@dostihyslusovice.cz
GPS:49°15'30,630"N, 17°47'54,927"E
Pro detail klikni (ortofotomapa)
Zobrazení na mapě

Dostihová dráha Slušovice patří k nejmladším v České republice. Byla vybudována v roce 1981 bývalým zemědělským družstvem pod vedením Doc. Ing.Františka Čuby. Nahradila tak starou a nevyhovující dráhu ve Vizovicích. Dostihový provoz byl zahájen 23.8.1981. Celý areál je projektován pro pořádání rovinových a překážkových dostihů s použitím prvků moderního řešení dostihových drah. Základní ovál měří 1 510 m, široký je 20 m a jako jediný v republice se může pochlubit klopenými oblouky, které umožňují při rychlém a bezpečném průběhu dostihu dosahovat velmi dobrých časů.

Překážková dráha se šestnácti překážkami je umístěna uvnitř oválu a má charakter klasické steeplechase, kdy koně absolvují skoky tvořené ze živých plotů jak po obvodu dráhy, tak po diagonálách. Pro pořádání dostihů přes proutěné překážky slouží čtyři proutěné překážky na samohybné konstrukci. Obě tyto dráhy doplňuje čtyřmetrová písková dráha, sloužící k tréninku koní ustájených v dostihových stájích na Březové.

K dostihové dráze patří i zděné sedliště pro ustájení a sedlání koní při dostizích a padock, kde jsou divákům předváděni koně před samotným dostihem.

Dominantou areálu je budova DERBY Centrum, která slouží při dostihových dnech dostihové komisi a rozhodčím, jinak je využívána pro pořádání diskoték. Pro návštěvníky dostihů jsou určeny otevřené tribuny, ale protože celý komplex má podobu přírodního amfiteátru, je možné sledovat dostihy z kteréhokoli místa areálu.

V samotné dostihové dráze je začleněno i golfové hřiště s dvanácti jamkami a dvě jezírka, sloužící i pro zavlažování dráhy.