Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Historické zajímavosti - Hrubý a Nízký Jeseník - Církevní stavby a sakrální objekty - Horní Benešov - FARNÍ KOSTEL SV. KATEŘINY A AREÁL V HORNÍM BENEŠOVĚ


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

FARNÍ KOSTEL SV. KATEŘINY A AREÁL V HORNÍM BENEŠOVĚ

Informace garantovaná majitelem/správcem
Fotografie (3)[Zobrazit náhledy]

Kostel je dominantou města, leží pod náměstím. Jde o barokní architekturu. Postaven byl na středověkých základech, několikrát přestavěn - 1746 po požáru, 1782 věž, klasicistní úpravy po požáru v r. 1820. Většina prostor včetně lodi plochostropá. Interiér znehodnocen úpravami v 70.letech 20.století. V interiéru najdeme obraz sv. Kateřiny (malíře Templer R. 1837-1905), varhany z 2.pol.19.stol., obraz Smrt sv. Josefa.

U kostela je socha sv. Jana Nepomuckého, která byla původně na náměstí. Je to barokní plastika z 2. poloviny 18.století, pískovcová socha světce v tradičním oděvu s biretem v pravé a křížem v levé ruce. Na šestibokém stupni podnož obdélného půdorysu a na ní podstavec bohatě zdobený reliéfními ornamenty, mezi nimi světcův jazyk na svatozáři mezi oblaky. Na profilované římse podstavce klečí andílci.

Fara
Patrová zděná mohutná stavba ze 17.stol, upravovaná v baroku a v roce 1866. Sklep a přízemí zaklenuté valenými klenbami kromě hlavního sálu s trámovým stropem datovaným rokem 1814, patro plochostropé s fabiony, původními dveřmi a šablonovou výmalbou. Dochována původní empírová kachlová kamna. Opravy od roku 1997. Součástí areálu fary je kamenná stodola a pilířová brána s brankou.

Ohradní zeď s kaplemi křížové cesty a chrámkem
Torzo kamenné zdi ze 17.století s třemi kapličkami - zastaveními křížové cesty, místo čtvrté kaple postaven kamenný chrámek - památník padlým v 1. světové válce ( oktagon se čtyřmi kanelovanými dorskými sloupy s reliéfem dítěte s mečem ).

Hřbitovní kaple P. Marie
Jednolodní architektura postavená v roce 1893 podle projektu Adolfa Riegra panem Edmundem Friedlem. Interiér kaple s jednotným pseudogotickým vybavením.


V okolí 10 km najdete

Města a obce
190 m HORNÍ BENEŠOV
5,6 km SOSNOVÁ
5,8 km LICHNOV
8,0 km NOVÉ HEŘMINOVY
8,6 km ZÁTOR
9,1 km ČAKOVÁ
10,0 km BRUNTÁL
Historické zajímavosti
9,8 km BAŠTA V BRUNTÁLE
9,9 km MOROVÝ SLOUP NEJSVĚTĚJŠÍ SV. TROJICE V BRUNTÁLE
9,9 km KOSTEL NANEBEVZETÍ PANNY MARIE V BRUNTÁLE
10,0 km GABRIELŮV DŮM BRUNTÁL
10,0 km BÝVALÝ PANSKÝ DVŮR V BRUNTÁLE
10,0 km RODNÝ DŮM TEREZY KRONESOVÉ V BRUNTÁLE
HRANIČNÍ KÁMEN V HORNÍM BENEŠOVĚ
BÝVALÝ PIVOVAR V HORNÍM BENEŠOVĚ
[Další... (1)]
Přírodní zajímavosti
8,9 km VENUŠINA SOPKA U MĚSTA BRUNTÁL
Technické zajímavosti
7,6 km PŘEHRADA SLEZSKÁ HARTA
VOJENSKÉ OPEVNĚNÍ "LICHNOVSKÉ ŠANCE"
BÝVALÝ VĚTRNÝ MLÝN V HORNÍCH ŽIVOTICÍCH
Kultura
9,8 km MĚSTSKÉ DIVADLO V BRUNTÁLE
KINO JAS V HORNÍM BENEŠOVĚ
Sport
4,8 km LOM SVOBODNÉ HEŘMANICE
TĚLOCVIČNA ZŠ V HORNÍM BENEŠOVĚ
ZIMNÍ STADION V HORNÍM BENEŠOVĚ
Obchod a služby
9,9 km INFORMAČNÍ CENTRUM - BRUNTÁL
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku

Zatím nebyly k článku napsány žádné komentáře.
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:
TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz