Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Přírodní zajímavosti - Český les, Chodsko a Stříbrsko - Chráněná území - Přimda - PŘÍRODNÍ PARK DIANA U PŘIMDY


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

PŘÍRODNÍ PARK DIANA U PŘIMDY

Místo:Přírodní rezervace Diana
Adresa:348 06 Přimda
Telefon:+420 374 796 235 (obecní úřad)
Email:sekretariat(zavináč)mestoprimda(tečka)cz
GPS:49°37'58,221"N, 12°34'43,230"E
Pro detail klikni (ortofotomapa)
Zobrazení na mapě

Park Diana v oblasti Přírodního parku Český les byla vyhlášena rezervací v r. 1933 a má výměru 21 ha. Ještě před několika desítkami let bylo možné v rezervaci obdivovat bohatou květenu typickou pro tento typ bučin. Od té doby ji do značné míry potlačily porosty trav a kopřivy. Majestátní, dnes už 270 let staré buky ale zůstaly a jsou působivé nadále. Vývoj v dianské rezervaci nás důrazně poučuje o tom, že lesní rezervace není možné v mnohých případech ponechat přirozenému vývoji. Časem by z nich nemuselo zbýt nic z toho, proč byly vyhlášeny rezervací. Je třeba přírodě jemně pomáhat. Chránit přirozené zmlazení proti zvěři a tam, kde ho už čekat nemůžeme, vysazovat v rezervaci sazenice těch druhů dřevin, které by tam měly být. V rezervaci Diana se to už déle dělá. V této rezervaci rostla jedle, o níž se říkalo, že byla nejvyšší v severní části Českého Lesa. Když v r. 1945 uschla, byla vysoká 56 m. Na severním okraji parku je Václavský rybník, nejvyšším vrcholem na území parku je Kamenice 654,5 m.

Poloha : park je mezi obcemi Přimda, Kateřina, Diana a Nová Ves. Z Třemešné vede zelená TZ zčásti po jejím východním kraji.


ZDROJ INFORMACÍ: www.czecot.cz


V okolí 10 km najdete

Města a obce
4,5 km ROZVADOV
7,2 km HOŠŤKA
8,3 km PŘIMDA
8,3 km TŘEMEŠNÉ
Historické zajímavosti
8,2 km ZŘÍCENINA HRADU PŘIMDA
Technické zajímavosti
4,8 km ROZHLEDNA MILÍŘE
Sport
8,8 km LYŽAŘSKÝ AREÁL PŘIMDA
PLAVECKÝ AREÁL V PŘIMDĚ
BĚŽECKÁ STOPA U PŘIMDY
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku

Zatím nebyly k článku napsány žádné komentáře.
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz