Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Kultura - Brno a okolí - Muzea - Blučina - PŘÍRODNÍ A ARCHEOLOGICKÝ PARK CEZAVY V BLUČINĚ


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

PŘÍRODNÍ A ARCHEOLOGICKÝ PARK CEZAVY V BLUČINĚ

Negarantovaná informace
Telefon:+420 543 423 111
Mobil:+420 776 058 543 (správce)
Email:info(zavináč)bronzeage(tečka)org
WWW:http://www.bronzeage.org
GPS:49°3'1,790"N, 16°37'45,410"E
Pro detail klikni (ortofotomapa)
Zobrazení na mapě

Dvacetihektarové návrší Cezavy se nachází zhruba 20 km jižně od Brna, v katastru obce Blučina po pravé straně silnice ze Židlochovic, nad údolní nivou řeky Svratky a jejího levobřežního přítoku Litavy (Cezavy). Obec Blučina je dosažitelná automobilem po dálnici Brno - Bratislava - exit Židlochovice nebo po trase Brno - Rajhrad - Rajhradice - Opatovice - Blučina. Funguje také pravidelné přímé autobusové spojení z Brna.

Cílem projektu Bronze Age je vytvořit na části akropole unikátní archeopark s rekonstrukcí části hradiska a svatyně a zpřístupnit ho jak odborné tak i laické veřejnosti. V případě úspěšné rekonstrukce se hradisko stane památkou celoevropského významu a navazující prostory a aktivity jí vdechnou charakter živé a postupem času i světově známé turistické lokality. V plánu je Archeopark rozdělit na čtyři sekce: A - kompletní rekonstrukce části hradiska, B - Muzeum, C - Volná plocha pro pořádání velkých, programově ucelených kulturně společenských akcí, D - Naučná stezka.

První, náhodné nálezy zde byly učiněny ve třicátých letech 20. století a na jejich základě se pak na Cezavách během druhé světové války realizovaly menší zjišťovací a záchranné archeologické výzkumy. Systematicky byla lokalita zkoumána v letech 1948-1960 Moravským muzeem a Archeologickým ústavem Akademie věd v Brně. Od r. 1983 zde v návaznosti na předchozí odkryvy provádí Moravské zemské muzeum v Brně nové archeologické výzkumy, které přinesly řadu nových a mnohdy překvapujících poznatků o téměř všech zde zastoupených pravěkých obdobích.

Otevírací doba:
Archeologický park CEZAVY je v současné době ve stádiu projektových příprav a areál není přístupný veřejnosti!!! Návštěvu však lze dohodnout telefonicky

Více čtěte na http://www.blucina.cz/archeopark.htm


V okolí 10 km najdete

Města a obce
4,7 km RAJHRAD
BLUČINA
Přírodní zajímavosti
RYBNÍK BLUČIŇÁK
Technické zajímavosti
1,2 km ROZHLEDNA AKÁTOVÁ VĚŽ VÝHON V ŽIDLOCHOVICÍCH
1,6 km PIVOVAR XAVER V BLUČINĚ
Kultura
4,4 km PAMÁTNÍK PÍSEMNICTVÍ NA MORAVĚ - RAJHRAD
Turistika
1,2 km VRCHOL VÝHON U ŽIDLOCHOVIC
Sport
KRYTÝ BAZÉN A KOUPALIŠTĚ BLUČINA
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku

Zatím nebyly k článku napsány žádné komentáře.
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:


Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz