Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz
TOPlist
Akce


Vsetínský krpec
Vsetínský krpec

Festival
Kdy: 21.06.2024, do: 23.06.2024
Kde: Vsetín, DŮM KULTURY VSETÍN
Beskydy
Vsetín

VSETÍN V ČERVNU OPĚT OŽIJE FOLKLOREM, VSETÍNSKÝ KRPEC SE LETOS VRÁTÍ DO CENTRA MĚSTA

Pestrý folklorní program, který skloubí taneční, divadelní i hudební pořady souborů z Čech, Moravy, Slezska i ze zahraničí, opět nabídne Mezinárodní folklórní festival Vsetínský krpec. Po tradiční roční přestávce se v červnu uskuteční již dvanáctý ročník, jenž navrátí festivalové dění do centra města. Hlavní program na pódiu na Svárově, doprovodné aktivity v Panské zahradě i pořady v domě kultury folklorně rozehrají město Vsetín od 21. do 23. června.

„Přípravy na dvanáctý ročník Vsetínského krpce jsou v plném proudu, příznivci folkloru a dobré hudby se mohou i letos těšit na zajímavé soubory, zahraniční hosty a doprovodný program pro celou rodinu. Chybět nebude ani tradiční soutěž o titul nejlepšího tanečníka valašského odzemku a obuškového,“ informoval starosta Jiří Čunek, který je zároveň prezidentem festivalu.

Slavnostního zahájení letošního ročníku Vsetínského krpce se ujme v pátek 21. června v domě kultury valašskomeziříčská kapela Docuku spolu s místními folklorními soubory. Festivalové dění však započne již o několik dní dříve. „Chceme Vsetín oživit folklorem již v průběhu června, proto před samotným krpcovým víkendem budou probíhat různé koncerty, edukační pořady či debata s folklorní tématikou,“ oznámil svůj záměr programový ředitel festivalu Rudolf Danajovič, který je spjat nejen s minulými ročníky Vsetínského krpce a vsetínskými folklorními spolky, ale je také výraznou osobností folklorního života známou po celé republice i za jejími hranicemi.

Součástí předfestivalového folklorního naladění bude i čtvrteční hudebně-taneční inscenace Bohyně v podání vojenského tanečního souboru Ondráš z Brna. Během celého festivalového víkendu se pak mohou diváci kromě místních souborů a představitelů dalších směrů českého, moravského i slezského folkloru těšit také na vzácné zahraniční hosty. „V letošním ročníku chceme na Vsetín přivézt atraktivní i exotické taneční soubory,“ uvedl Rudolf Danajovič.

Novinkou dvanáctého ročníku Vsetínského krpce je přesun hlavního programu z Panské zahrady, kde se v minulých letech konal celý program, zpět do centra města. „Vyslyšeli jsme hlasy veřejnosti a rozhodli jsme se oživit folklorem celé město. Proto se po dohodě s vedením festivalu vrací letos hlavní program na Svárov,“ vysvětlil místostarosta Pavel Bartoň.


O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz