Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
Akce


Noc kostelů
Noc kostelů

Ostatní
Kdy: 02.06.2023
Kde: Ústí nad Labem, GALERIE EMILA FILLY ÚSTÍ NAD LABEM
Krušné hory a podkrušnohoří
Ústí nad Labem

Noc kostelů, muzejní a galerijní noc
V pátek 2. června, Vás zveme na program galerijní noci. Celý večer se ponese v duchu oslav budovy, ve které Galerie Emila Filly sídlí. Připravili jsme hravé workshopy pro děti i dospělé, při kterých se můžete zapojit do zkrášlení výlohy galerie a okolí. Dále přednášku o brutalistní architektuře a na závěr DJ a volná zábava. Můžete si také odskočit do Domu kultury na přednášku Jana Kvasničky a Filipa Nuckollse – Padesát barev divadla, kterou spolupořádáme v rámci cyklu EDU - kreativní zóna.

17.00–18.30 workshopy (GEF)
Vyrobte si originální samolepku, kterou si odnesete nebo s ní můžete vyzdobit výlohu Galerie Emila Filly a zanechat tak vlastní otisk ve veřejném prostoru.
Společně osázíme květináče před galerií. Budou vám stačit ruce a nadšení do práce. Zeleň, hlína, truhlíky budou k dispozici.

18.30–19.30 přednáška – Brutalismus (GEF)
Betonové brutalistní stavby centra Ústí bývají často hodnocené společně s panelovou výstavbou jako nechtěné dědictví komunistického režimu. Mají ale svou hodnotu a místo v dějinách světové architektury. Krásu brutalistické architektury v Ústí a v zahraničí vám s erudovaným výkladem představí architekt Tomáš Petermann a ředitelka Galerie Emila Filly Eva Mráziková.

20.00–21.00 Přednáška – Padesát barev divadla (v kinosále KD)
Jak vypadá současná divadelní scéna? Jak vzniká divadelní hra? Kam se ubírají trendy a jaké jsou nároky současného divadelního publika? Dozvíte se v prezentaci Filipa Nuckollse & Jana Kvasničky, která vám odkryje i zákulisí přípravy a realizace divadelních projektů.

Filip Nuckolls – režisér na volné noze, dříve kmenový režisér Divadla v Celetné i Činoherního studia v Ústí nad Labem, kde působil i jako i jako umělecký šéf. Spoluzakladatel nezávislého divadla M.U.T. a divadla 6:16.

Jan Kvasnička – zakladatel a dlouhodobý ředitel festivalu KULT, který se od roku 1995 koná v Ústí nad Labem, zakladatel divadla KULT, které se specializuje na projekty ve veřejném prostoru a v současnosti ředitel Kulturního střediska města Ústí nad Labem.

21.00 a dál – DJ , tanec, zábava (GEF)


O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz