Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
Akce


Setkání modelů letadel
Setkání modelů letadel

Festival
Kdy: 31.07.2021, do: 01.08.2021
Kde: Frýdek-Místek, LETIŠTĚ V MÍSTKU NA BAHNĚ
Beskydy
Frýdek-Místek

Zveme na setkání obřích modelů letadel, kdy během dvou letových dnů můžou diváci a příznivci létání sledovat vynikající ukázky pilotáže více než osmdesátky modelářů, kteří se k nám sjíždějí z celé republiky.
A tak i letos ve dnech 31. 7. až 1. 8. 2021 přivítáme na letišti v Místku-Bahně celou řadu vynikajících modelářů z Brna, Prahy, Velkého Meziříčí, Šumperka, Opavy, Hluku a většiny klubů severní Moravy a tradičně i z Polské republiky, především z Bialsko-Biale, se kterými má náš klub úzké přátelské vztahy. . Rovněž se na letošní setkání zaregistrovalo množství modelářů ze Slovenska. Ti předvedou vynikající ukázky maket na elektromotory a početnou skupinu maket velkých větroňů
Lukáš Židáček opět předvede svůj model Hornet poháněný skutečným turbínovým motorem, který udává modelu rychlost přes 300 km v hodině. Tento model je vybaven i funkčními vyvíječi kouře, což jeho vystoupení ještě více zatraktivňuje.
Sletu se pravidelně účastní také několikanásobní mistři České republiky a rovněž mnohonásobní mistři světa v leteckém modelářství-kategorie maket F4C- Karel Vodešil a Pavel Fencl z Prahy,
Několik pilotů se předvede i v nové kategorii leteckého modelářství tzv. „artistic aerobatics“, což je akrobacie s hudebním doprovodem.
Každoročně je naším hostem také velká skupina modelářů s třímetrovými maketami strojů z I. světové války, kdy za doprovodu poutavého komentáře a pyrotechnických efektů předvádí bojové souboje té doby.
Rovněž recesistická skupina Výzkumného ústavu valašského letectva, jak si říkají, předvede s téměř dvacítkou modelů, které jsou najednou ve vzduchu svou parodii „Boj o pálenicu v Poličné“.
Pořadatelé akce opět zajistí ke všem předváděným modelům na stojánkách cedulky s popisy, představující jednotlivé modely a jejich tvůrce. Diváci tak mají možnost vyslovit svůj názor v anketě o nejatraktivnější model. Z odevzdaných anketních lístků pak bude v průběhu obou letových dnů vylosováno několik diváků, kteří získají atraktivní cenu - let nad Frýdkem-Místkem.
Stejně jako vždy po celou dobu konání sletu je přímo na letišti zajištěno občerstvení.


O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz