Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz


Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
Akce


Otevření Darwinova kráteru
Otevření Darwinova kráteru
Kdy: 28.05.2020
Kde: Troja, ZOO PRAHA
Praha hl.m.
Troja

V sobotu 30. května otevíráme Darwinův kráter – novou expozici, která představí více než dvě desítky druhů australské a zejména tasmánské fauny. Nejvýznamnější z nich jsou ďábli medvědovití, označovaní také jako „tasmánští čerti“ nebo „Belzebubova štěňata“.
Jednou z nejatraktivnějších částí Darwinova kráteru je průchozí výběh, v němž se návštěvníci mohou pohybovat přímo mezi klokany obrovskými a rudokrkými.
V expozici bude k vidění i ježura australská – savec, který se líhne z vejce a dovede vnímat elektrické pole.
Ve dvou ptačích voliérách a jedné venkovní expozici představujeme v Darwinově kráteru více než desítku ptačích druhů typických pro australskou oblast. Jsou mezi nimi například taboni, kteří inkubují svá vejce podobně jako plazi.
Nechybějí ani zástupci australských stromových a pozemních hadů. Tím prvním je vzácná krajta kýlnatá, druhým pak jedovatý smrtonoš zmijí.

Pro novou expozici bylo vybráno místo pod svahem, na němž se tyčí umělecky ztvárněný meteorit. Architekti se nechali inspirovat skutečným Darwinovým kráterem, který se nachází na západě Tasmánie, pravděpodobně vznikl po dopadu meteoritu a je jedním z míst, kde v přírodě žijí ďábli medvědovití.


Tasmánští čerti


Průchozí výběh klokanů


Ježura australská


Expozice Ptáci z buše a mokřadů


Smrtonoš zmíjí


Pohled na expozici z dronu


O projektu | Kontakty | Napište nám | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz